Image
25.8.2014 0 Comments

Windows 9 by mal byť predstavený 30. septembra, Microsoft sprístupní skúšobnú verziu

windows9-2.png Podľa dobre oboznámených zdrojov plánuje Microsoft budúci mesiac na špeciálnej tlačovej konferencii predstaviť novú verziu svojho operačného systému Windows.

Podľa zdrojov portálu The Verge má americký gigant tlačovú konferenciu, na ktorej zverejní podrobnosti o novej verzii Windows s kódovým označením Threshold, naplánovanú na 30. septembra.

Tento dátum sa môže zmeniť, ale je isté, že na Thresholde sa teraz aktívne pracuje a Microsoft plánuje vydať verziu, ktorá bude s najvyššou pravdepodobnosťou označená ako Windows 9, 30. septembra či v prvých októbrových dňoch. Táto správa prichádza krátko po tom, čo americký portál ZDNet priniesol správu, že Microsoft plánuje na konci septembra alebo na začiatku októbra vydať skúšobnú verziu Windows 9.

Prvá technologická skúšobná verzia Windows vývojárom načrtne, s akými novinkami môžu počítať. Vo Windows 9 sa má objaviť nové mini Start Menu, zmizne pás miniaplikácií, pribudnú nové virtuálne pracovné plochy a objaví sa niekoľko ďalších vizuálnych zmien. Asistentka Cortana v súčasnosti existuje v Thresholde ako oddelená aplikácia, vývojári však pracujú na jej integrácii do celého systému podobne, ako je to napríklad na platforme Windows Phone.

Microsoft údajne postupne zlepšuje Cortanu. Aj keď spoločnosť v súčasnosti dokončuje verziu Threshold tak, aby v skúšobnej verzii obsahovala aj hlasovú asistentku Cortanu, nie je zatiaľ jasné, či sa táto konkrétna funkcia do technologickej skúšobnej verzie nakoniec dostane.

„Starú dobrú" ponuku Štart si po predstavení Windows 8 žiadali milióny používateľov Windows po celom svete, a preto sa Microsoft rozhodol o vytvorení akéhosi „hybridu" toho najlepšieho z Windows 7 a Windows 8. Nová ponuka má byť asi rovnako veľká ako vo Windows 7, ale budú v nej zabudované aj niektoré funkcie z Windows 8.

Aj keď Threshold bude s najväčšou pravdepodobnosťou pomenovaný ako Windows 9, je nepravdepodobné, že by Microsoft oficiálne meno nového Windows predstavil priamo na chystanej tlačovej konferencii. Namiesto toho americká spoločnosť podľa dobre informovaných zdrojov plánuje novinárov a vývojárov oboznámiť s kľúčovými funkciami nového operačného systému a sprístupniť technickú skúšobnú verziu pre vývojárov a nadšencov.

Okrem Thresholdu pracuje Microsoft aj na odlišnej verzii, ktorá má byť kombináciou Windows RT a Windows Phone, teda je možné, že Microsoft prehovorí na nadchádzajúcej konferencii i o tejto verzii. Tak či onak, nová verzia operačného systému Windows sa blíži k svojmu dokončeniu a viac sa dozvieme už o mesiac. Finálna verzia Windows 9 by sa podľa všetkého mala na trhu objaviť na jar budúceho roka.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 2

Špičkový notebook pre novú generáciu biznismenov

18.07.2019 00:10

Špeciálny projekt Lenovo ThinkBook 13s je novou kategóriou pracovného zariadenia pre mladých biznismenov.  Práve oni si vyžadujú, aby ich zariadenie bolo dostatočne výkonné a štýlové, aby ho mohli po ...

Produkty

Report: Nová segmentácia produktov MSI. S dôrazom aj na pracovné použitie

17.07.2019 00:00

Začiatkom mesiaca sme sa v španielskej Girone zúčastnili na akcii MSI, kde firma prezentovala svoje najnovšie produkty a upravenú filozofiu fungovania na trhu. Tá sa teraz, pod vplyvom nového vedenia ...

Produkty

Bluetoothová žehlička na vlasy sa dá ľahko hacknúť. Útočník vám môže zapáliť dom

15.07.2019 12:19

Britská firma Glamoriser sa hrdí tým, že ako prvá na svete vyrába žehličky na vlasy s technológiou bluetooth. Prístroj sa dá prepojiť s aplikáciou umožňujúcou používateľovi nastaviť teplotu a mód. Môž ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá