Image
25.8.2014 0 Comments

Windows 9 by mal byť predstavený 30. septembra, Microsoft sprístupní skúšobnú verziu

windows9-2.png Podľa dobre oboznámených zdrojov plánuje Microsoft budúci mesiac na špeciálnej tlačovej konferencii predstaviť novú verziu svojho operačného systému Windows.

Podľa zdrojov portálu The Verge má americký gigant tlačovú konferenciu, na ktorej zverejní podrobnosti o novej verzii Windows s kódovým označením Threshold, naplánovanú na 30. septembra.

Tento dátum sa môže zmeniť, ale je isté, že na Thresholde sa teraz aktívne pracuje a Microsoft plánuje vydať verziu, ktorá bude s najvyššou pravdepodobnosťou označená ako Windows 9, 30. septembra či v prvých októbrových dňoch. Táto správa prichádza krátko po tom, čo americký portál ZDNet priniesol správu, že Microsoft plánuje na konci septembra alebo na začiatku októbra vydať skúšobnú verziu Windows 9.

Prvá technologická skúšobná verzia Windows vývojárom načrtne, s akými novinkami môžu počítať. Vo Windows 9 sa má objaviť nové mini Start Menu, zmizne pás miniaplikácií, pribudnú nové virtuálne pracovné plochy a objaví sa niekoľko ďalších vizuálnych zmien. Asistentka Cortana v súčasnosti existuje v Thresholde ako oddelená aplikácia, vývojári však pracujú na jej integrácii do celého systému podobne, ako je to napríklad na platforme Windows Phone.

Microsoft údajne postupne zlepšuje Cortanu. Aj keď spoločnosť v súčasnosti dokončuje verziu Threshold tak, aby v skúšobnej verzii obsahovala aj hlasovú asistentku Cortanu, nie je zatiaľ jasné, či sa táto konkrétna funkcia do technologickej skúšobnej verzie nakoniec dostane.

„Starú dobrú" ponuku Štart si po predstavení Windows 8 žiadali milióny používateľov Windows po celom svete, a preto sa Microsoft rozhodol o vytvorení akéhosi „hybridu" toho najlepšieho z Windows 7 a Windows 8. Nová ponuka má byť asi rovnako veľká ako vo Windows 7, ale budú v nej zabudované aj niektoré funkcie z Windows 8.

Aj keď Threshold bude s najväčšou pravdepodobnosťou pomenovaný ako Windows 9, je nepravdepodobné, že by Microsoft oficiálne meno nového Windows predstavil priamo na chystanej tlačovej konferencii. Namiesto toho americká spoločnosť podľa dobre informovaných zdrojov plánuje novinárov a vývojárov oboznámiť s kľúčovými funkciami nového operačného systému a sprístupniť technickú skúšobnú verziu pre vývojárov a nadšencov.

Okrem Thresholdu pracuje Microsoft aj na odlišnej verzii, ktorá má byť kombináciou Windows RT a Windows Phone, teda je možné, že Microsoft prehovorí na nadchádzajúcej konferencii i o tejto verzii. Tak či onak, nová verzia operačného systému Windows sa blíži k svojmu dokončeniu a viac sa dozvieme už o mesiac. Finálna verzia Windows 9 by sa podľa všetkého mala na trhu objaviť na jar budúceho roka.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Mercedes Experience 2019 roadshow

05.10.2019 16:07

Spoločnosť Mercedes Benz usporiadala na Slovakia Ringu v Orechovej potôni Roadshow pre svojich zákazníkov, partnerov a novinárov. <iframe width="560" height="315" src=" ...

Produkty 1

Acer predstavil svoje novinky na Dunaji - Video

04.10.2019 23:21

Spoločnosť ACER predstavila aktuálne novinky svojich produktov pri plavbe na výletnej lodi na Dunaji. Informácie o nich sa dozviete v priloženom videu. <iframe width="560" height="315" src=" ...

Produkty

Reportáž: Nové tlačiarne na tlač štítkov od Epsonu na Labelexpo 2019

27.09.2019 00:10

Veľtrh Labelexpo 2019, to sú stroje na tlač štítkov, nálepiek, etikiet, ale aj tašiek či iných foriem obalov s potlačou na ploche ôsmich hál výstaviska Expo v Bruseli. Keďže PC REVUE nie je primárne z ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

MANDAYIT 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019