Image
26.3.2018 0 Comments

Windows 10 začne podporovať nový úsporný formát obrázkov HEIF, ktorý je efektívnejší ako JPEG

Microsoft prináša do svojho operačného systému Windows 10 podporu pre nový formát obrázkov HEIF (High Efficiency Image Format), ktorý ako prvý spopularizoval Apple v systéme iOS 11 a v tomto roku ho už začal podporovať aj Android.

HEIF využíva menej úložného priestoru pri zachovaní kvality obrázkov. Využíva technológiu z HEVC (High Efficiency Video Coding) na účinnú kompresiu obrázkov, takže zaberajú takmer len polovicu priestoru ako univerzálne podporovaný formát JPEG.

HEIF nielenže pomôže uvoľniť úložný priestor v zariadení a šetriť dáta, ale je to aj flexibilný dátový kontajner, kde možno ukladať aj sekvencie obrázkov, metadáta ako EXIF a XMP, ale aj dáta nedeštruktívnych úprav obsahu pomocou kompatibilného softvéru.

Inými slovami, pomáha fotografickým formátom držať krok s dnešnou meniacou sa definíciou digitálnej fotografie.

Hoci on-line služby Microsoftu, ako je OneDrive, už podporovali formát HEIF, vo Windows 10 jeho natívna podpora chýbala. Blížiaca sa aktualizácia Redstone 4, ktorá bude pravdepodobne nazvaná Spring Creators Update, by to mala zmeniť. Aplikácia Fotky v systéme Windows 10 bude predvolene podporovať formát HEIF.

Podpora HEIF je súčasťou nedávno vydaného testovacieho náhľadu pre insiderov vo Fast Ringu. Číslo zostavenia je 17623. Ide však len o základnú podporu na prehliadanie. Upravovať obrázky HEIF v tejto verzii nemožno.

Zdroj: hurrott.comcnet.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 5

Windows 10 bude mať možnosť prihlásenia sa bez hesla

15.07.2019 11:00

Microsoft v týchto dňoch pridal do testovacej verzie 20H1 zostavenia 18936 Windows 10 pre testujúcich vo Fast Ringu nové funkcie. Ide o možnosť Make your device passwordless, ktorá umožní prihlásiť sa ...

Technológie

Dizajn Samsung Galaxy Note 10 potvrdený snímkami uniknutými od FCC

15.07.2019 12:00

O smartfóne Samsung Galaxy Note 10 sa objavilo už množstvo významných únikov vrátane fotografií, pričom niektoré z nich vyzerali veľmi presvedčivo. Ukazovali telefón spolu so stylusom v plnej kráse. ...

Technológie

Google Translate môže pomocou fotoaparátu smartfónu okamžite zistiť jazyk textu

12.07.2019 00:25

Služba Google Translate už dokáže po nasmerovaní fotoaparátu smartfónu rozpoznať jazyk textu, aj keď vy sami neviete, aký jazyk čítate. Google Translate vďaka schopnosti počítačového videnia zvládne ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá