Image
31.5.2018 0 Comments

Windows 10 po inštalovaní aprílovej aktualizácie stále padá. Problémy hlásia počítače s SSD od Toshiby aj s antivírusom Avast

Hoci verzia 1803 systému Windows 10 ponúkla veľa nových funkcií a zlepšení bezpečnosti, spočiatku nefungovala plynulo. Microsoft preto vydal druhú novú zostavu aprílovej aktualizácie Windows 10, ktorá priniesla šesť opráv a riešenie bootovacích problémov počítačov s SSD značky Intel a Toshiba.

Nová aktualizácia KB4100403 zmení update z apríla 2018, čiže Windows 10 verzie 1803 na Build 17134.81. Microsoft konštatuje, že KB4100403 rieši problém ovplyvňujúci určité SSD Intelu (z radov 600p a 6000p), ktoré sa zasekli na obrazovke UEFI alebo prestali pracovať, keď sa používatelia pokúsili o aktualizáciu na verziu 1803.

Bežným používateľom odporúča firma počkať, kým aktualizácia dorazí na ich zariadenia, ale pokročilí používatelia si od 25. mája  môžu manuálne stiahnuť verziu 1803 obsahujúcu opravu chyby týkajúcej sa SSD Intelu.

Problém s SSD Toshiby je mierne odlišný. V tomto prípade sa po aktualizácii znížila výdrž batérie. Microsoft odporúča majiteľom počítačov s diskami sérií XG4, XG5 alebo BG3 počkať s aktualizáciou do vydania opravy, ktorá by mala prísť v júni.

V týchto dňoch však používatelia hlásia ďalšie problémy po aktualizácii. Ide o „čiernu obrazovku“ (black screen), zmiznutie niektorých ikon a zamrznutie zariadení pri používaní prehliadača Chrome. A aby toho nebolo málo, Microsoft zablokoval inštaláciu verzie 1803 aj pre niektoré počítače Dell Alienware.

Dôvod predstavoval problém nekompatibility, ktorý spôsobuje, že zariadenia po opätovnom spustení z režimu šetrenia batérie zobrazujú čiernu obrazovku. Zdá sa, že problém ovplyvňuje prenosné počítače s diskrétnym GPU (dGPU) pripojeným k displeju.

A napokon problémy s kompatibilitou aktualizácie hlásili aj používatelia s nainštalovaným antivírusovým programom Avast. Pred niekoľkými dňami inžinieri Avastu potvrdili, že Microsoft začal blokovať inštaláciu aktualizácie systému Windows 10 na systémoch s antivírusovým softvérom Avast.

Konkrétne išlo o nekompatibilitu s funkciou Avast Behaviour Shield, ktorá v niektorých prípadoch spôsobila neúspech aktualizácie a havarijný stav počítača.

Firma však tvrdí, že to nie je problém špecifický pre Avast a problém by mohol ovplyvniť aj iný softvér. A treba dodať, že identické problémy hlásili aj niektorí používatelia s nainštalovaným antivírusovým programom AVG.

Podľa fóra podpory Avastu majú používatelia, ktorí čelia spomínanému problému, v podstate dve možnosti: obnoviť systém zo zálohy alebo ho nanovo inštalovať. Dočasná možnosť, ako sa vyhnúť problémom, je odinštalovanie antivírusu pred aktualizáciou a opätovné nainštalovanie po jej vykonaní.

Zdroj: zdnet.comwindowslatest.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Pozvánka na veľtrh Hannover Messe 2020

20.02.2020 00:05

Na medzinárodnom veľtrhu Hannover Messe, ktorý sa bude konať v termíne 20 – 24 apríl bude nosnou témou priemyselná transformácia. Očakáva sa účasť 5 500 vystavovateľov zo 70 krajín. Tento rok je partn ...

Technológie

Prvý akrobatický dron predviedol extrémne letecké manévre

19.02.2020 00:15

Video nakrútené v Chorvátsku ukazuje 12-rotorovú koaxiálnu multikoptéru zostrojenú spoločnosťou Drone Champions AG s cieľom propagovať jej videohru Drone Champions League (DCL). Zo šasi z uhlíkových v ...

Technológie

Autonómne roboty pomáhajú šľachtiteľom vytvárať plodiny budúcnosti

17.02.2020 00:10

Vedci z Illinoiskej univerzity v Urbana-Champaign testujú na pokusnom poli robot TerraSentia, pripomínajúci odolnejšiu verziu kosačky na trávu. Robot je vybavený terénnymi kolesami a kamerou s vysokým ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá