Image
31.5.2018 0 Comments

Windows 10 po inštalovaní aprílovej aktualizácie stále padá. Problémy hlásia počítače s SSD od Toshiby aj s antivírusom Avast

Hoci verzia 1803 systému Windows 10 ponúkla veľa nových funkcií a zlepšení bezpečnosti, spočiatku nefungovala plynulo. Microsoft preto vydal druhú novú zostavu aprílovej aktualizácie Windows 10, ktorá priniesla šesť opráv a riešenie bootovacích problémov počítačov s SSD značky Intel a Toshiba.

Nová aktualizácia KB4100403 zmení update z apríla 2018, čiže Windows 10 verzie 1803 na Build 17134.81. Microsoft konštatuje, že KB4100403 rieši problém ovplyvňujúci určité SSD Intelu (z radov 600p a 6000p), ktoré sa zasekli na obrazovke UEFI alebo prestali pracovať, keď sa používatelia pokúsili o aktualizáciu na verziu 1803.

Bežným používateľom odporúča firma počkať, kým aktualizácia dorazí na ich zariadenia, ale pokročilí používatelia si od 25. mája  môžu manuálne stiahnuť verziu 1803 obsahujúcu opravu chyby týkajúcej sa SSD Intelu.

Problém s SSD Toshiby je mierne odlišný. V tomto prípade sa po aktualizácii znížila výdrž batérie. Microsoft odporúča majiteľom počítačov s diskami sérií XG4, XG5 alebo BG3 počkať s aktualizáciou do vydania opravy, ktorá by mala prísť v júni.

V týchto dňoch však používatelia hlásia ďalšie problémy po aktualizácii. Ide o „čiernu obrazovku“ (black screen), zmiznutie niektorých ikon a zamrznutie zariadení pri používaní prehliadača Chrome. A aby toho nebolo málo, Microsoft zablokoval inštaláciu verzie 1803 aj pre niektoré počítače Dell Alienware.

Dôvod predstavoval problém nekompatibility, ktorý spôsobuje, že zariadenia po opätovnom spustení z režimu šetrenia batérie zobrazujú čiernu obrazovku. Zdá sa, že problém ovplyvňuje prenosné počítače s diskrétnym GPU (dGPU) pripojeným k displeju.

A napokon problémy s kompatibilitou aktualizácie hlásili aj používatelia s nainštalovaným antivírusovým programom Avast. Pred niekoľkými dňami inžinieri Avastu potvrdili, že Microsoft začal blokovať inštaláciu aktualizácie systému Windows 10 na systémoch s antivírusovým softvérom Avast.

Konkrétne išlo o nekompatibilitu s funkciou Avast Behaviour Shield, ktorá v niektorých prípadoch spôsobila neúspech aktualizácie a havarijný stav počítača.

Firma však tvrdí, že to nie je problém špecifický pre Avast a problém by mohol ovplyvniť aj iný softvér. A treba dodať, že identické problémy hlásili aj niektorí používatelia s nainštalovaným antivírusovým programom AVG.

Podľa fóra podpory Avastu majú používatelia, ktorí čelia spomínanému problému, v podstate dve možnosti: obnoviť systém zo zálohy alebo ho nanovo inštalovať. Dočasná možnosť, ako sa vyhnúť problémom, je odinštalovanie antivírusu pred aktualizáciou a opätovné nainštalovanie po jej vykonaní.

Zdroj: zdnet.comwindowslatest.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Smarthome: Vyskúšali sme Inteligentné osvetlenie z IKEA

20.08.2018 00:00

Téme osvetlenia inteligentnej domácnosti sa venujeme vo voľnej sérii článkov a videí.  Inteligentné osvetlenie je predovšetkým o komforte a úsporách energie a týka sa každého z nás. Niekto je do komfo ...

Technológie

10 rokov iPhone na Slovensku: Ako sa u nás Apple etabloval s hi-end modelmi do TOP5 výrobcov smartfónov

19.08.2018 00:10

Nasledujúcu stredu, 22. augusta 2018, uplynie 10 rokov od štartu predaja iPhone na Slovensku. Ako prvý prišiel na Slovensko model iPhone 3G – a jeho štart prebiehal symbolicky na polnočnom predaji na ...

Technológie

„Magické“ AR okuliare Magic Leap One sú tu. Takto zneli prvé reakcie recenzentov

17.08.2018 00:20

Ako sme vás informovali pred niekoľkými dňami, spoločnosť Magic Leap vydala svoj dlho očakávaný produkt – náhlavnú súpravu s rozšírenou realitou Magic Leap One Creator Edition. Pracovala na ňom 6 roko ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button