Windows 10 asi čoskoro umožní telefonovať z počítača prostredníctvom smartfónu

3

Aplikácia Váš telefón pre Windows 10 poskytovala možnosť ukladať obrázky z telefónu priamo do počítača, synchronizovať upozornenia, prezerať a odosielať správy MMS a ďalšie. Teraz ponúkne aj ďalšie zlepšenia. Microsoft uzavrel partnerstvo so Samsungom s cieľom umožniť volania v aplikácii Váš telefón s Galaxy Note 10. Táto funkcia by však čoskoro mala byť dostupná pre všetky zariadenia s Androidom.

Používateľ Twitteru Ajith potvrdil, že podpora hovorov a vytáčania v aplikácii Váš telefón funguje s telefónom Realme 3 Pro. Snímky obrazovky naznačujú, že táto aplikácia pre Windows 10 umožní používateľom zapnúť možnosť „povoliť tejto aplikácii uskutočňovať a spravovať hovory z môjho telefónu“.

Pri uvedení Galaxy Note 10 na trh minulý mesiac sa Samsung a Microsoft vyjadrili, že používatelia Note 10 budú môcť zrkadliť obrazovku telefónu na svojom počítači s Windows 10 a používať jeho klávesnicu, myš a dotykový displej na priamu interakciu s aplikáciami telefónu. Microsoft uviedol, že „koncom tohto roka“ umožní prijímanie hovorov z mobilných telefónov priamo na počítačoch používajúcich aplikáciu Váš telefón.

Aplikácia Váš telefón je predinštalovaná na všetkých zariadeniach so systémom Windows 10, na ktorých beží aktualizácia Windows z 10. októbra 2018 alebo neskoršia. Je teda dostupná 800 miliónom používateľov Windows 10, ktorí možno tvoria časť 2,5-miliardovej používateľskej základne Androidu. Zatiaľ však nezaznamenala masívny úspech v obchode Google Play, stiahlo si ju približne 10 miliónov záujemcov.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Windows Microsoft smartfon Android Google app aplikácia displej Samsung

3 komentáre

8 rokov za jablkom reakcia na: Windows 10 asi čoskoro umožní telefonovať z počítača prostredníctvom smartfónu

11.9.2019 02:09
Tu je vidiet, ako je dobre mat vlastny hw aj sw. Taketo funkcie ma Apple platforma uz viac ako 8 rokov, vsetky chyby su uz davno vychytane. Funkcne telefonovanie a vymena obrazkov, videi, poznamok, kalendara z ipadu, iphonu, macbooku... uz sa nezamyslam nad tym kde mam telefon, som pri tablete, telefonujem, som pri pocitaci, telefonujem, vsetko krasne funguje. Idem na web kde sa zadava heslo zadam na pocitaci. potom si to pozriem v telefone, heslo uz nezadavam, face id ma prihlasi.
A ked si zapnem windows, zrazu nic nefunguje...

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať