ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

WiFi Extender TP Link RE-360 AC1200-WiFi / Keď potrebujete viac WiFi

0

Ak bývate v rozľahlejšom byte alebo rodinnom dome, určite poznáte problémy s vhodným umiestnením WiFi routeru a slabým signálom v niektorých častiach domu. Presne v takýchto prípadoch prichádza na rad zariadenie nazývané WiFi Extender, Zosilňovač WiFi alebo Opakovač. Na počudovanie, všetky názvy patria rovnakému zariadeniu aj keď opakovač asi najlepšie vystihuje jeho funkciu. Hlavným účelom zariadenia je práve predĺženie dosahu WiFi signálu do miest kam signál z vášho routera už nedosiahne. Samozrejme, WiFi je digitálny komunikačný štandard, takže by nestačil iba jednoduchý zosilňovač. WiFi Extender TP Link RE-360 AC1200-WiFi je v podstate zariadenie 2 v 1. Prvou úlohou je predĺženie dosahu vášho routera. Zariadenie je konštruované tak že sa zasunie do bežnej 230V zásuvky ktorá slúži na jeho napájanie. Je však priebežná, takže do nej môžete zapojiť akékoľvek zariadenie. V tele je integrovaná výklopná anténa. Zariadenie sa konfiguruje pomocou mobilnej aplikácie.

Najprv si musíte v aplikácii zriadiť účet a potom vás sprievodca prevedie celým procesom konfigurácie. Po zapnutí extenderu počkáte pokiaľ sa rozsvieti kontrolná LED, pripojíte sa k nemu cez jeho WiFi a zadáte heslo do vašej siete. Potom prebehne konfigurácia a vy ste vyzvaný na zadanie hesla, respektíve hesiel cez ktoré sa budete pripájať k extenderu. Testovaný model pracuje v pásmach 2,4 aj 5 GHz, takže môžete rozšíriť dosah v oboch pásmach. Pre každé si naviac môžete nastaviť zvlášť heslo. Extender sa umiestňuje do miesta kde signál routera dosahuje úroveň aspoň 50% aby bola zabezpečená plná rýchlosť pripojenia. Na to treba myslieť aby jeho použitie nebolo kontraproduktívne. Zariadenie opakuje signál z routera na rovnakom kanáli a rozširuje tak jeho pokrytie. Voči pripojeným zariadeniam sa však správa ako prístupový bod, takže si zariadenie vyberie či bude pripojené k routeru alebo extenderu. Okrem tejto funkcie však zariadenie môžete využiť aj ako prístupový bod (AP). To je veľmi užitočné v prípadoch že máte po dome natiahnutý eternet a potrebujete trebárs pri párty pokryť pomocou WiFi vonkajší altánok. Stačí zapnúť do zásuvky a pripojiť eternetový kábel a hneď máte zriadenú WiFi. Pokiaľ extender vytiahnete zo zásuvky, všetky nastavenia samozrejme zostanú uložené, takže nie je problém ho preniesť a zriadiť si WiFi tam kde potrebujete. Novým klientom nemusíte diktovať heslo, stačí stlačiť na extenderi tlačidlo WPS a zariadenie sa pripojí automaticky. Aplikácia umožňuje kompletnú konfiguráciu ale aj kontrolu pripojenia a odporučí vám miesto kde treba extender umiestniť. Je to jednoduché a rýchle. Zariadenie pracovalo spoľahlivo a počas testu som nemal žiadne výhrady k funkčnosti. Prenosové rýchlosti zodpovedajú štandardu 802.11ac, takže s rýchlosťou pripojenia určite nebudete mať problémy. Na zariadení je umiestnených niekoľko modrých stavových LED ktoré v noci žiaria ako vianočný stromček. Výrobca na to našťastie myslel a tak ich môžete priamo tlačidlom vypnúť alebo nastaviť časovač ich vypnutia v aplikácii. Za to zaslúži veľkú pochvalu.

Verdikt

Rýchla a spoľahlivá cesta na rozšírenie dosahu WiFi.

Parametre

WiFi 802.11 ac, Eternet 10/100/1000M, Tlačidlá WPS, vypnutie LED, Napájanie, reset, Spotreba 6,5W max., prenosové rýchlosti:  5GHz: do 867Mbps, 2.4GHz: do 300Mpbs,  rozmery  125 x 70 x 77mm

Cena: 61 eur

Plusy, mínusy:

+ Jednoduchá a rýchla konfigurácia, dostatočný výkon, možnosť vypnutia sig.LED
- Nič podstatné

Celkom: 95 %

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať