S_042020 S_042020 S_042020

WhatsApp prináša rozšírenú správu skupín a konverzácie s ľuďmi, ktorých nemáte pridaných do zoznamu kontaktov

0

WhatsApp je jedna z najpoužívanejších IM služieb na svete a tvrdo pracuje na udržaní svojej dominancie. V poslednom čase služba ponúkla niekoľko nových funkcií pre skupinové konverzácie.

Prvá zmena je stručný opis, ktorý pomôže objasniť účel skupinovej konverzácie a poskytnúť usmernenia a pravidlá. Objaví sa v hornej časti vždy, keď sa niekto pripojí.

Správcovia skupiny môžu rozhodnúť, či obmedzia prístup k funkciám, ako je spomínaný opis, či k zmene ikony či témy skupiny. Správca môže vybrať, ktorí členovia budú môcť vykonať takéto zmeny. Samozrejme, tieto oprávnenia môže aj odobrať. Takisto môže zabrániť tomu, aby bol tvorca skupiny odstránený zo skupiny.

Ak niektorý člen skupiny opustí konverzáciu, nový nástroj mu umožní dostať sa k informáciám, ktoré premeškal. Klepnutím na tlačidlo @ v pravom dolnom rohu konverzácie sa mu zvýraznia všetky zmienky o ňom a odpovede na jeho správy. Môže tak rýchlo získať prehľad o tom, čo sa udialo v skupine počas jeho neprítomnosti.

Ďalšia nová funkcia je Click to Chat. Umožní vám spojiť sa s ľuďmi, ktorých nemáte pridaných do zoznamu kontaktov. Tá príde vhod pri jednorazových rozhovoroch. Nebudete si tak musieť ukladať nepotrebné čísla len na to, aby ste ich raz použili. Samozrejme, číslo dotyčnej osoby musíte poznať. Vďaka nemu vygenerujete odkaz, ktorý jej zašlete napr. prostredníctvom SMS. Keď naň príjemca klikne, budete môcť spolu komunikovať.

A WhatsApp pripravuje aj skupinové videohovory. Zatiaľ si ich môžu vyskúšať používatelia androidových zariadení. Ako zistil web Android Police, funkcia je dostupná v beta verzii klienta pre Andoid s číselným označením 2.18.162.

Zdroj: digitaltrends.com, mspoweruser.com.

Redakcia

Všetky autorove články
WhatsApp telefon smartfon text SMS chat Android

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať