Western Digital uvádza novú microSD kartu špeciálne vyvinutú pre spoľahlivý záznam videa z dohľadových kamier novej generácie

Tlačové správy
0

Pamäťová karta microSD Western Digital Purple dopĺňa portfólio pamäťových médií pre dohľadové kamerové systémy typu Edge-to-Core a umožňuje uložiť, transformovať a uchovávať dáta z kamerových bezpečnostných systémov v reálnom čase a k týmto dátam ľahko pristupovať.

Nárast videa v rozlíšení 4K Ultra HD, rozvoj aplikácií pre umelú inteligenciu (AI) a pre analýzu dát, aj celkový rast objemu dát z bezpečnostných kamerových systémov viedol spoločnosť Western Digital Corporation (NASDAQ: WDC) k rozšíreniu ponuky pamäťových médií rady Purple určených pre segment dohľadových systémov. Spoločnosť teraz uvádza novú pamäťovú kartu Western Digital® Purple microSD™ špeciálne vyvinutú pre potreby moderných bezpečnostných kamier a periférnych systémov.

Či už ide o firemný, alebo súkromý bezpečnostný monitoring osôb a majetku, videozáznam slúžiaci na analýzu spotrebiteľského správania, alebo napríklad aplikácie na rozpoznávanie tváre, v každom prípade je zachytenie a vyhodnotenie každého okamihu rozhodujúce. Nová pamäťová karta Western Digital Purple microSD je optimalizovaná na nepretržitú prevádzku videokamier (24/7), a preto sa môže obsluha dohľadových systémov vždy spoľahnúť na jej odolnosť a spoľahlivosť aj v prípade nepretržitého pracovného zaťaženia, aké sa odohráva na poli dohľadových systémov. Nová pamäťová karta vďaka mimoriadnemu výkonu uloží a uchová videozáznam v rôznych formátoch a rozlíšeniach HD súčasných aj budúcich aplikácií, vrátane 4K Ultra. Súčasne karta uľahčí prenos dát do centrálnych systémov na analýzu a okamžité využitie dát. Karta odolá nárazom aj vlhkosti a zabezpečí spoľahlivý záznam videa v rozličných prevádzkových podmienkach, vrátane vonkajšieho použitia aj v zimnom období, alebo v uzavretých priestoroch s vysokou teplotou a vlhkosťou.

„Aplikácie typu Big Data a Fast Data, datacentrické aplikácie, aplikácie pre dohľadové systémy, to všetko vedie k exponenciálnemu rastu objemu dát, ich transformácii, ale aj k veľkej rôznorodosti dát. V neposlednej rade rastie aj hodnota dát. Dokážeme využiť a ďalej rozvíjať naše schopnosti a inovácie na poli spotrebiteľských aj priemyselných pamäťových kariet, a preto môžeme predstaviť novú pamäťovú kartu Western Digital Purple microSD, ktorá je ideálnym špičkovým riešením pre hlavný prúd komerčných dohľadových systémov,“ hovorí Christopher Bergey, viceprezident spoločnosti Western Digital pre integrované riešenia a dodáva: „Či už zaznamenávame video v rozlíšení 4K pomocou kamerových systémov využívajúcich umelú inteligenciu, alebo v prípade aplikácií pri rozsiahlych dohľadových systémoch typu smart surveillance, naša nová, odolná a inteligentná pamäťová karta poskytuje odolnosť triedy kariet pre dohľadové systémy a ohromujúci výkon na zabezpečenie spoľahlivého záznamu videa aj v tých najdrsnejších podmienkach. V spojení s našimi obľúbenými pevnými diskami HDD WD Purple a Ultrastar ponúka nová karta nielen uchovávanie dát, ale aj ich analýzu v reálnom čase. Western Digital teraz ponúka v tomto odvetví najširšiu a najucelenejšiu ponuku, to najlepšie pre dáta z dohľadových systémov od najvzdialenejších periférií až po centrálne úložisko.“

Optimalizované pre rastúce potreby datacentrických dohľadových systémov
Nová pamäťová karta Western Digital Purple MicroSD je navrhnutá tak, aby podporovala široké spektrum záznamov v rôznych rozlíšeniach a formátoch. Medzi jej ďalšie prednosti patrí:

• Odolné prevedenie pre nepretržitý záznam: až 1 000 cyklov PE.
• Funkcionalita Card Health Status uľahčuje prácu s pamäťovou kartou: jedinečný monitoring stavu karty u kompatibilných kamier prináša používateľom a integrátorom informácie o stave dostupnej kapacity, hodnotné informácie o životnosti karty, doporučenej údržbe a berie na seba starosti s obsluhou karty.
• Vysoký výkon pre videozáznam novej generácie: karta ponúka rýchlosť sekvenčného čítania až 80 MB/s a sekvenčného zápisu až 50 MB/s a podporuje rýchlostné triedy Speed Class 10 a UHS Speed Class 11.
• Spoľahlivý záznam videa v rôzne náročných podmienkach: karta je navrhnutá pre použitie v prostredí s teplotami od -25 °C do 85 °C, čo garantuje bezchybný záznam vo vonkajšom aj uzavretom priestore.
• Vysoká kapacita pre záznam aj v prípade výpadku siete: aktuálne ponúkaná kapacita karty je až 64 GB.

„Dnešné dohľadové systémy sa posunuli od obyčajného záznamu v nízkom rozlíšení k masívnemu záznamu dát z celej siete v rozlíšení 4K. Tieto systémy posilňujú vývoj analytických softvérových programov na získanie hodnotných informácií z videozáznamov,“ hovorí Michael Palma, odvetvový riaditeľ výskumu spoločnosti IDC a dodáva „To vo výsledku vedie k nárastu objemu a rýchlosti dát z dohľadových systémov a vytvára nové požiadavky na riešenia v ukladaní dát, ktoré podporia a splnia svojim výkonom nároky videa 4K, podmienky nepretržitej prevádzky a rýchleho spracovania dát.“

Produktové portfólio Western Digital Purple vytvára optimálne prostredie pre dáta
Nová pamäťová karta Western Digital Purple microSD dopĺňa ucelené portfólio produktov na uchovávanie dát, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre potreby dnešných dohľadových systémov. Tieto produkty zahŕňajú pevné disky HDD WD Purple pre vysoké objemy dát NVR a DVR systémov a pevné disky HDD rady Ultrastar® pre využitie v serveroch typu back-end, ktoré majú na starosti analýzu a vyhodnocovanie dát. Tieto produkty dohromady poskytujú systémovým integrátorom dohľadových systémov kompletné riešenia pre záznam, uchovávanie dát, prístup k dátam, aj ich transformácii. Navyše spoločnosť Western Digital ponúka originálne riešenia pre systémových integrátorov a výrobcov systémov využívajúcich pamäťová médiá v podobe priemyselnej rady pamäťových kariet pod značkou SanDisk, ktoré sú určené na využitie v kamerách a ďalších digitálne prepojených zariadeniach.

Dostupnosť
Nová pamäťová karta Western Digital microSD Purple bude dostupná prostredníctvom autorizovaných distribútorov a reselerov behom apríla 2018 v kapacitách 32 GB a 64 GB s doporučenou cenou 19 USD a 32 USD. Karty budú dostupné jednotlivo a taktiež vo výhodnom balení po 25 kusoch. Viac informácií k tejto problematike nájdete na wdc.com.

The Press Release&Magazine Factory

Všetky autorove články
Western Digital microSD karta pamat

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať