SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

Webové stránky porušujúce autorské práva dostanú škrt cez rozpočet

Bezpečnosť
0

copyright.jpg Digital Citizens Alliance, skupina, ktorú založili držitelia autorských práv, došla k záveru, že príjmy generované stránkami s pirátskym obsahom môžu dosiahnuť výšku takmer 240 miliónov amerických dolárov ročne.

Údajne aj niektoré z menších webov vedia zarobiť až státisíce každý rok. Väčšina spoločností používa reklamné spoločnosti, ktoré im umožňujú umiestniť svoje reklamy na stovky stránok súčasne. To by však mal zmeniť Infringing Website List (IWL), ktorý bude obsahovať aktuálny zoznam stránok porušujúcich autorské práva. Cieľ je jasný - zabrániť umiestňovaniu reklám na týchto stránkach, a teda obmedziť ich príjmy.

Andy Fyfe, hlavný inšpektor jedného z londýnskych policajných oddelení, uviedol, že inzerovanie reklám na týchto stránkach je vlastne podporou on-line zločinu. IWL by zároveň mal slúžiť ako bezpečnostný nástroj na ubezpečenie, že reklamné spoločnosti nie sú v spojení s týmito stránkami.

Naopak, Ernesto Van Der Sar z TorrentFreaku sa vyjadril jasne:

„Kým sú tu peniaze, ktoré možno zarobiť, bude tu veľa reklamných spoločností, ktoré budú rady, že s takýmito stránkami môžu spolupracovať."

Zdroj: Svet IT

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať