Image
4.6.2014 0 Comments

WWDC: Apple predal 800 miliónov zariadení s iOS, z toho 500 miliónov iPhonov

apple_logo.jpg Nie je nič prekvapujúce na tom, že smartfóny a tablety Apple sa predávajú vo veľkých objemoch, a to i napriek tomu, že predaje iPadov v poslednom štvrťroku klesajú. No na rozdiel od Microsoftu, ktorý si necháva len pre seba predajné výsledky svojich tabletov Surface, Apple nemá žiadny problém s ich zverejňovaním.

Na Worldwide Developer Conference (WWDC) Apple oznámil, že sa predalo viac než 800 miliónov zariadení s iOS. Toto číslo predstavuje nárast o viac ako 100 miliónov kusov od septembra 2013. Najväčšiu časť - pol miliardy - tvorili predaje smartfónov iPhone. CEO spoločnosti Tim Cook ďalej uviedol, že spoločnosť predala 200 miliónov iPadov a 100 miliónov iPodov Touch.

Apple-iPhone-500-milionov1.jpg

Ďalej sa uvádza, že softvérový obchod App Store ekosystému iOS disponuje už neuveriteľným množstvom aplikácií - 1,2 milióna. Ďalším medzníkom je, že App Store navštívi 300 miliónov návštevníkov týždenne, vďaka čomu sa dostávame k závratnému množstvu stiahnutí aplikácií - 75 miliárd.

apple-apps-12-miliona2.jpg

V prieskume uskutočnenom spoločnosťou ChangeWave bolo takisto odhalené, že 89 % používateľov zariadení s iOS upgradovalo v minulom roku svoj systém na verziu iOS 7 a že so značkou Apple je spokojných vraj až 97 % používateľov.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu 2

Nie každý absolvent je na trhu práce žiadaný. Toto je rebríček vysokých škôl podľa záujmu zamestnávateľov

14.06.2019 13:51

Zamestnávatelia potrebujú nových ľudí. Informácia, ktorú počuť z každého jedného rohu, však nemusí znamenať, že firmy sa pobijú o všetkých absolventov vysokých škôl. Analýza Profesie ukazuje, že nie o ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá