Video: Vzbura robotov? V skutočnosti je to trochu inak

Technológie
2

Pravdepodobne ste už videli nejaké videá robotickej spoločnosti Boston Dynamics, zaoberajúcej sa vývojom robotov, ktoré dokážu robiť pôsobivé veci. Ak nie, môžete tak urobiť na týchto odkazoch: Atlas balansuje na jednej nohe, Atlas prejde po členitom teréne, Kríženec Segway a AtlasAtlas zvládne salto vzad, Atlas sa naučil základy parkúru, Dvojkolesový robot ukladá škatule na paletuŠtvornohý robot sa naučil tancovať.

Produkčné štúdio Corridor Digital z Los Angeles teraz prišlo s nápadom vytvoriť paródiu na tieto videá. Vyzerá to tak, akoby jedného z robotov Boston Dynamics, podobajúceho sa na dvojnohého Atlasa, testujúci bili v rámci testovania – tlčú ho bičom, hokejkou, triafajú doň loptou, dokonca doňho aj strieľajú. Potom však nastane zvrat – robot sa vzoprie svojim mučiteľom. Kopne ich tam, kde to najviac bolí.

Video vyzerá dosť realisticky, takže veľa ľudí zmiatlo. Corridor musel objasniť, že pri tvorbe videa sa v skutočnosti neublížilo nijakým ľuďom ani neboli poškodené žiadne stroje.

V ďalšom nadväzujúcom videu tím ponúka pohľad do zákulisia, ktorý ukazuje, ako sa im podarilo nakrútiť video. Výdatne im pri tom pomohol oblek Xsens zachytávajúci pohyb, ktorým bol vybavený jeden člen tímu. Vďaka technológii motion capture sa model robota pohyboval presne tak, ako sa pohybovalo telo herca.  

Zdroj: popularmechanics.com.

Redakcia

Všetky autorove články
robot stroj AI technika video

2 komentáre

Opravte link na prvé video reakcia na: Vzbura robotov? V skutočnosti je to trochu inak (video)

21.6.2019 19:06
Sú tam nejaké búračky pretekárskych áut..

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať