Image
4.11.2019 0 Comments

DJI Mavic Mini: Vyzerá ako hračka, ale je to seriózny dron s kamerou

Hmotnosť 250 gramov je v USA limit, po ktorého prekročení každý lietajúci stroj podlieha registrácii. Nie je to teda náhoda, že nový dron DJ Mavic Mini za 399 dolárov má hmotnosť práve 249 gramov. Vyzerá ako detská hračka, a tak môže voľne lietať. Na rozdiel od hračiek však má v sebe prekvapivo pokročilé funkcie a technológie.

Kamera sa podobá tej, ktorú nájdete na modeli Osmo Pocket od rovnakého výrobcu. Natáča 2.7k zábery rýchlosťou 25 alebo 30 snímok za sekundu, ale ak sa uspokojíte s rozlíšením 1080p HD, môžete dosiahnuť až 60 sn./s. V tomto ohľade sa síce nedá porovnať s profesionálnou výbavou, ale aj cena je menej ako polovičná. Chýbajú mu aj také funkcie ako vyhýbanie sa objektom, jednoducho preto, že má menej senzorov. Mavic Mini používa na usmerňovanie počas letu senzor videnia a GPS.

S cieľom pomôcť zdokonaliť vaše zručnosti pri lietaní nová aplikácia DJI Fly ponúka špecializované režimy výučby, ktoré vám pomôžu ovládať stroj počas letu. DJI pridal aj niekoľko funkcií na automatické snímanie. Mavic Mini môže zhotovovať selfie snímky, pričom stúpa kolmo nahor, môže krúžiť okolo objektu a sledovať ho alebo špirálovito vystupovať nahor. Nie je to síce kompletná zostava automatických režimov snímania, ale je to zrejme viac, ako bude potrebovať priemerný amatér.

Nízka hmotnosť sa spája aj s inou výhodou okrem nevyžadovanej registrácie. Pomáha aj maximalizovať výdrž batérie. Na úplne nabitú batériu môže dron lietať až 30 minút. Samozrejme, toto číslo sa môže v reálnom živote líšiť vplyvom rôznych premenných, ako je teplota vzduchu, rýchlosť vetra a štýl lietania.

Ak si k cene 399 dolárov priplatíte ďalšiu stovku, môžete Mini získať ako súčasť súpravy Fly More, ktorá obsahuje príslušenstvo, ako je puzdro na prenášanie, chrániče vrtule a ovládač na ľahké lietanie. A čo je dôležité, dodávka zahŕňa aj tri batérie a nabíjací hub.

Zdroj: popsci.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Smart hodinky Garmin Delta Tactix majú stealth režim a vypínač na vymazanie pamäte

22.01.2020 00:10

Delta Tactix od spoločnosti Garmin je najnovší model v rade robustných inteligentných hodiniek vyrobených podľa vojenských štandardov, ktorý je tentoraz zameraný na ochranu súkromia. Novinkami štvrtej ...

Inovácie

Video: Aký je rozdiel medzi superautom a hyperautom?

21.01.2020 00:15

Pre väčšinu ľudí je zrejmé, že Corvette alebo Lamborghini sú iné ako Corolla. Na označenie neuveriteľne výkonných automobilov existuje niekoľko pojmov, niekedy však medzi nimi nerozlišujeme. Bežne pou ...

Inovácie

Nasal Ranger - zariadenie na vyňuchávanie marihuany

20.01.2020 00:15

Bessemer, malé mesto v Michigane, investuje okolo 3400 dolárov do zariadenia Nasal Ranger, ktorým chce zakročiť proti pestovateľom marihuany. Ide o olfaktometer určený do terénu, vyrábaný spoločnosť ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá