Vývojársky jednodoskový počítač Genuino 101 pre študentov

0

Spoločnosť Intel a zakladatelia platformy Arduino spoločne oznámili spustenie cenovo dostupnej učebnej pomôcky v podobe jednodoskového počítača Arduino 101 (USA) a Genuino 101 (mimo USA), ktorý je určený pre konštruktérov začiatočníkov a vzdelávacie prostredie. Genuino 101 je prvý široko dostupný jednodoskový počítač postavený na miniatúrnom module Intel Curie s nízkou spotrebou energie.

Okrem toho, že ide o nenáročné zariadenie, ktoré je vhodné na základné školské cvičenia, počítač Genuino 101 možno použiť vďaka výkonným funkciám modulu Intel Curie aj na vývoj prototypov inteligentných a pripojiteľných technologických produktov. Cenovo sa pohybuje na úrovni súčasných mikropočítačových dosiek vstupnej triedy a vybavený je akcelometrom, gyroskopom a možnosťou pripojenia cez Bluetooth Smart, čo umožní vývoj inteligentných a pripojiteľných zariadení.

Genuino 101 sa stáva súčasťou celého radu open source zariadení elektronickej platformy Arduino, ktorá kombinuje voľne dostupný hardvérový dizajn so širokým ekosystémom rozšíriteľných komponentov od tretích strán a programovacím prostredím na tvorbu softvéru, čo uľahčuje vývoj interaktívnych projektov.

Doska s modulom Intel Curie bude aj hlavným nástrojom pre súťažiacich v reality šou America's Greatest Makers (Najväčší tvorcovia Ameriky), ktorá je naplánovaná na rok 2016.

Genuino 101 v školskom prostredí

Genuino 101 bude zahrnutý do fyzikálneho počítačového kurzu CTC (Creative Technologies in the Classroom - Kreatívne technológie v triede), ktorý vymyslel a momentálne testuje Arduino vo viac než 300 školách. CTC je prvý formálny fyzikálny počítačový kurz určený pre základné a stredné školy. Poskytuje učiteľom nástroje, podporu a istotu, ktoré budú potrebovať pri zasväcovaní svojich študentov do základov programovania, elektroniky a mechaniky. Intel bude s Arduinom úzko spolupracovať s cieľom priniesť v nasledujúcich rokoch CTC program do škôl po celom svete. Genuino 101 bude pomáhať pri vzdelávaní technologických odborníkov, podnikateľov a vynálezcov.

Jednodoskový počítač Genuino 101 bude dostupný v prvom štvrťroku 2016 za odporúčanú maloobchodnú cenu 30 USD (približne 27 eur). Doska z dielne Intelu sa bude v USA predávať pod označením Arduino 101 a mimo USA pod značkou Genuino 101. Dostupný bude cez katalógových distributérov a maloobchodníkov, ktorí predávajú aj iné produkty Intelu pre konštruktérov a inovátorov.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať