Image
30.4.2014 0 Comments

Vývojári smartfónu Blackphone zverejnili špecifikácie zariadenia založeného na súkromí používateľa

blackphone2.jpg Tvorcovia smartfónu Blackphone, ktorého hlavnou devízou bude bezpečnosť dát používateľa a jeho súkromie, sa rozhodli zverejniť hardvérové špecifikácie pripravovaného zariadenia. No nepôjde o žiadneho „trhača asfaltu", i keď ponúkne dostatok výkonu na všetky bežné úkony.

Blackphone BP1 bude poháňaný štvorjadrom od nVidie, konkrétne Tegrou 4i taktovanou na 2 GHz. Základom tohto čipu SoC sú 4 jadrá ARM Cortex-A9 a 60 grafických jadier.

Chýbať, samozrejme, nebude ani modem LTE nVidia i500. Z ďalších špecifikácií spomenieme 1 GB RAM, 16 GB vnútorné úložisko na dáta a 4,7" displej IPS s HD 720p rozlíšením. Hlavný fotoaparát dostal do služieb 8 Mpx čip a predný fotoaparát si musí vystačiť s 5 Mpx. Konektivitu zariadenia zabezpečí Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 či GPS. Napájanie dostane na starosti 2000 mAh batéria.

No hardvér ani nie je tak to, čo je na tomto zariadení dôležité. Hlavné obchodné lákadlo je totiž operačný systém smartfónu - PrivatOS, ktorý je založený na Androide 4.4 KitKat. Ten je navrhnutý tak, že používatelia budú môcť vykonávať šifrované hlasové hovory a videohovory a takisto posielať šifrované textové správy. K dispozícii bude aj SpiderOak - šifrované cloudové úložisko dát.

Blackphone bol prvýkrát oznámený v januári a predávať by sa mal začať v júni, no najprv ho získajú zákazníci v rámci predobjednávky.

Zaujímavé je, že prvotná várka sa hneď vypredala aj napriek tomu, že neboli známe žiadne informácie o procesore a počiatočná cena sa pohybovala na úrovni 629 dolárov. Prvotné správy takisto uvádzali veľkosť operačnej pamäte 2 GB.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Huawei predstavil vlajkové smartfóny P40 a ďalšie zaujímavé novinky

26.03.2020 17:00

Spoločnosť Huawei prostredníctvom video prenosu predstavila nové vlajkové smartfóny radu P40. Do produktovej rodiny patria tri modely: P40, P40 Pro a P40 Pro +. Novinky sú nabité špičkovými technológi ...

Produkty

Inovácie pre digitálnu kanceláriu zajtrajška

17.03.2020 00:06

Špeciálny projekt Pred 80 rokmi bola skonštruovaná prvá kopírka. Spôsobila revolúciu vo firmách. Umožnila totiž ľahko urobiť kópie dokumentov či neskôr ich skenovať. Dnes musia kancelárske zariadenia ...

Produkty

Novinky tlače a projekčnej techniky na Epson Days 2020

13.03.2020 00:00

Návštevníci podujatia v Prahe mohli nahliadnuť do kompletného prierezu aktuálneho portfólia a vypočuť si kľúčové vízie a stratégie pre nasledujúce mesiace. Z business tlače boli predstavené novinky z ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_032020

Najnovšie videá