Image
12.2.2015 0 Comments

Vysoká miera pirátstva odrádza vývojárov od tvorby aplikácií pre Android

Podľa vyjadrenia androidového vývojára Jacka Underwooda si jeho aplikáciu, ktorá stojí 5,99 dolára, pirátsky stiahlo až 85 % používateľov. Tradičné antipirátske opatrenia sú vraj len strata času. Teraz však zlepšil svoju aplikáciu a pripravil pre pirátov špeciálne prekvapenie.

Nákup softvéru predstavoval vždy nákladnú záležitosť, no používať ho chceli aj tí, ktorí mali obmedzený rozpočet. Vysoká cena softvéru však neoprávňuje na jeho získanie nelegálnym spôsobom. Navyše s nástupom smartfónov a tabletov sa aplikácie stali lacnejšími ako kedysi, mnohé sú k dispozícii len za pár dolárov.

Jedna z takých aplikácií je aj Today Calendar Pro od Jacka Underwooda, populárna zlepšená verzia kalendára pre Android so 4,5 hviezdičkami od niekoľko tisíc hlasujúcich na Google Play. Underwood sa snaží nájsť netradičný spôsob, ako znížiť mieru pirátstva. Ak jeho aplikácia deteguje pirátsku inštaláciu, začne do kalendára vkladať vymyslené udalosti s pirátskou tematikou.

pirate_matey.jpg

Podobne autori obľúbenej hry Monument Valley, ktorá je k dispozícii pre iOS aj Android, vyhlásili, že len 5 percent inštalácií pre Android je legitímnych. V prípade iOS je miera pirátstva 60 %. Ani toto číslo nie je veľmi povzbudzujúce a naznačuje, že tak Apple, ako aj Google by mali viac pomáhať vývojárom chrániť výsledky ich práce.

Pri takejto vysokej miere pirátstva si vývojári dvakrát rozmyslia, či budú vytvárať aplikácie pre Android. Jedno z ich opatrení je častejšie využívanie modelu free-to-play namiesto platby vopred. Napríklad hra Badland, ktorá sa v App Store predáva za 3,99 dolára, je v Google Play k dispozícii zadarmo, no obsahuje in-app nákupy, ktorými možno odomknúť ďalšie levely.

Zdroj: torrentfreak.com
pcworld.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

DARPA pripravuje v rámci programu Gunslinger projekt „lietajúcej zbrane“

20.02.2020 00:03

V rámci programu Gunslinger sa budú vyvíjať a demonštrovať technológie, ktoré umožnia vytvoriť vzdušný taktický raketový systém, schopný podporiť rôzne misie. Mal by spájať vysokú ovládateľnosť raketo ...

Bezpečnosť

Hackeri by mohli odstaviť satelity alebo ich premeniť na zbrane

17.02.2020 00:04

V januári sa spoločnosť SpaceX stala prevádzkovateľom najväčšej aktívnej satelitnej konštelácie na svete. Tá pozostáva z 242 satelitov obiehajúcich okolo planéty, v nasledujúcom desaťročí ich chce fir ...

Bezpečnosť 2

Počítač s Windows je vraj menej náchylný na infikovanie malvérom ako Mac

14.02.2020 00:20

Antivírusová spoločnosť Malwarebytes v týchto dňoch zverejnila rozsiahlu správu o výskyte rôznych typov škodlivého softvéru v rôznych operačných systémoch. Najzaujímavejšie zistenie je to, že počítače ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá