Výrez môže zmiznúť. Xiaomi pripravuje fotoaparát zabudovaný pod displejom

0

Oppo a Xiaomi už pracujú na fotoaparátoch, ktoré majú snímač ukrytý pod transparentným displejom. Senior viceprezident Xiaomi Wang Xiang publikoval na Twitteri sériu snímok, ktoré vysvetľujú, ako to vlastne funguje. Xiaomi implementuje túto funkciu tak, že fotoaparát je ako obvykle zabudovaný v hornej časti zariadenia. No namiesto toho, aby sa preň vytvoril výrez alebo otvor na displeji, je fotoaparát pokrytý „špeciálnym sklom s nízkou odrazivosťou s vysokou priepustnosťou“.

Xiaomi tvrdí, že nastavenie umožňuje, aby sa oblasť displeja stala priehľadnou na zhotovenie snímky a priehľadný displej potom šikovne funguje ako objektív fotoaparátu. Spoločnosť tiež poznamenáva, že sa nesnaží urobiť čo najmenší fotoaparát, systém s transparentným displejom umožňuje väčší snímač a lepšiu kvalitu obrazu.

Zdá sa, že systém ešte nie je celkom dokonalý, na snímkach možno vidieť slabý obrys objektívu fotoaparátu pod aktívnym displejom, ale napriek tomu je to použiteľná plocha obrazovky namiesto toho, aby bola úplne zakrytá monolitickým výrezom. Na rozdiel od iných „bezvýrezových“ riešení, ako sú vyskakovacie objektívy či výsuvné fotoaparáty, tu nie sú žiadne mechanicky sa pohybujúce časti.

Zdroj: The Verge

Redakcia

Všetky autorove články
Xiaomi mi fotak displej fotoaparat mobil smartfon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať