Vyhlásenie SBA k podujatiu TechMatch Slovakia 2015

0

techmatch.jpg Situácia, ktorá vznikla okolo podujatia TechMatch Slovakia 2015 je obrovským nedorozumením a spôsobuje reputačné škody celému slovenskému startup ekosytému.

Je nesmierne zahanbujúce čítať na sociálnych sieťach útoky na spíkrov, mentorov a investorov, ktorí prisľúbili účasť na podujatí, a na ktorých sa skutočná startupová komunita na Slovensku tešila a teší.

Účastníci, ktorí postupne prilietajú na Slovensko, predstavujú špičku vo svete startupov a inovácií. Sú pripravení pomôcť svojimi skúsenosťami a znalosťami slovenským podnikateľom.

Príležitosť, ktorú TechMatch Slovakia predstavuje pre celé Slovensko, je obrovská. Naším jediným cieľom je pripraviť v Bratislave špičkové podujatie na najvyššej svetovej úrovni.

Doteraz sa na Slovensku a v regióne strednej Európy takéto podujatie reálne neuskutočnilo. Jeho význam a prínos je absolútne nespochybniteľný. Zároveň sa v žiadnom prípade nechceme nijako dotknúť ľudí a firiem, ktoré organizujú iné zaujímavé konferencie pre startupovú a IT komunitu či inovatívny priemysel.

Zdôrazňujeme, že sme urobili maximum pre transparentnosť procesu verejného obstarávania, v ktorom nebola zaznamenaná jediná výhrada, námietka, návrh alebo výzva. Nemáme najmenší dôvod čokoľvek skrývať. Sme pripravení na absolútnu verejnú kontrolu každého vynaloženého centu. Verejne navrhujeme:

  1. Kontrolu každej položky vynaloženej na toto podujatie
  2. Nezávislý audit všetkých skutočných nákladov

Dohľad nad týmto procesom kontroly môže mať nezávislá komisia, ktorú vytvorí startup komunita, experti pre eventy, médiá a v ktorej nemusí sedieť žiadny predstaviteľ SBA. Sme pripravení vytvoriť pre prácu takejto komisie všetky potrebné predpoklady.

Pre takúto spoluprácu touto cestou verejne oslovujeme:

  1. SAPIE
  2. Organizácie a firmy, ktoré organizujú podujatia pre startupy
  3. Médiá
  4. Alianciu Fair play
  5. Organizáciu Transparency International

Na záver zdôrazňujeme, že rozpočet určený na podporu startupov, ktorý má SBA k dispozícii, nie je určený len na konferenciu TechMatch Slovakia 2015. Tá je vyvrcholením našej systematickej podpory slovenského startupového ekosystému ako celku.

SBA pravidelne podporuje mnohé domáce podujatia, ktoré organizujú aj iní aktéri slovenského startupového ekosystému, ako aj vysielanie slovenských startupov na podujatia v zahraničí.

Iba tento rok sa slovenské startupy zúčastnili medzinárodných startupových podujatí, ako napríklad TechCrunch v San Franciscu a TechCrunch v New Yorku, Collision Conference v Las Vegas, Pioneers Festival vo Viedni či startupových podujatí v Nemecku, Slovinsku, Singapure a San Diegu. Ďalšie slovenské starupy budú vyslané na WebSummit v Dubline, Slush Helsinky a mnohé ďalšie, na ktoré sa startupisti prihlásia.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať