Všetky tri nové verzie iPhonu v roku 2018 by mohli mať displej OLED

0

Zatiaľ sa síce oficiálne nevie s istotou, koľko iPhonov bude nasledovať po iPhone 7 a 7 Plus z tohto roka a aký typ zobrazovacej technológie budú používať, no zvyčajne spoľahlivo informovaný časopis Nikkei priniesol správu pochádzajúcu od anonymných „priemyselných zdrojov“, že rad iPhone 9 plánovaný na druhú polovicu budúceho roka bude v plnom rozsahu vybavený displejmi OLED.

Samozrejme, tieto „predbežné“ plány sa ešte môžu zmeniť v závislosti od rôznych trhových faktorov a kvality komponentov, pretože Apple ladí parametre produktov a svoje produktové rady priebežne, a tak si nemôžeme byť istí niečím, čo je len v ranom štádiu výskumu a vývoja.

Isté však je to, že cupertinská firma urobí všetko na to, aby si zabezpečila dostatok panelov OLED, keďže Samsung a LG by sa mohli pokúsiť v roku 2018 úplne opustiť displeje LCD. Pritom jediným spoľahlivým výrobcom panelov OLED je spoločnosť Samsung, ktorá bude jediným dodávateľom displejov OLED pre prémiový iPhone 8 v roku 2017. Apple by však prípadne mohol investovať aj do továrne LG na výrobu panelov OLED, ktorá sa má spustiť začiatkom roka 2019.

A jeden zo zdrojov sa vyjadril, že na budúci rok by sa mali vydať tri verzie iPhonu. Dá sa predpokladať, že ich hlavným rozlišovacím znakom bude veľkosť displeja. A možno špičková verzia bude vynikať extra krivkami alebo dokonca skladacím dizajnom. Možnosti sú naozaj nekonečné a po septembri zrejme budeme o nich počuť viac.

Zdroj: PocketnowMacrumors

 

Redakcia

Všetky autorove články
iPhone OLED

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať