Image
1.3.2019 0 Comments

Všestranná modernizovaná GLC

Najkrajšia podoba slobody – GLC to symbolizuje už od svojho uvedenia na trh na jeseň 2015. Najmladšia generácia dostala vylepšené pokrokové technológie, výrazný dizajn, konektivitu a najnovší infotainment. GLC tým znovu preukazuje, s akou elegantnosťou a suverénnosťou možno spojiť bezpečnosť, ktorá je typická pre túto značku, a inteligentné možnosti prispôsobenia do vydareného celku. Výsledkom je vozidlo SUV, ktoré určuje nové štandardy na ceste aj v teréne.

Celkový vzhľad GLC pôsobí športovejším dojmom, pochrómované prvky sériovo prechádzajú od prednej až po zadnú časť vozidla. O výrazný terénny prejav sa stará nápadné vedenie línií, svalnaté tvary a výrazné detaily. Sériové vysokovýkonné svetlomety s LED sú menšie a plochejšie a majú výrazne odlišné kontúry. Ako mimoriadna výbava sa dodávajú LED svetlomety s technológiou MULTIBEAM. Pri pohľade zozadu sa atletický charakter rozvíja úplne prepracovaným nárazníkom a koncovkami výfuku. O nezameniteľný svetelný znak sa starajú aj zadné svietidlá s novým dizajnom, ktoré využívajú výlučne techniku LED.

O uvoľnený príchod do cieľa sa stará riadenie komfortu ENERGIZING (na želanie), ktoré navzájom prepája nastavenie svetla a vhodný výber hudby, klimatizovanie, funkcie masáže, vyhrievanie a ventiláciu sedadiel. Cieľom je vytvorenie optimálneho prostredia. KOUČ ENERGIZING sa postará o výber vhodného programu so zohľadnením údajov o vozidle a okolí, pričom presnosť odporúčaní zvyšuje aj zohľadňovanie úrovne stresu alebo kvality spánku sprostredkovanej z údajov z nositeľnej elektroniky Garmin®.

Interiéru dominuje najnovšia generácia telematiky MBUX (Mercedes-Benz User Experience, používateľský zážitok Mercedes-Benz), ktorá sa vyznačuje dvomi displejmi s vysokým rozlíšením, navigáciou s rozšírenou realitou a inteligentným ovládaním hlasom. Ďalšími novinkami v interiéri je úplne prepracovaný multifunkčný volant, multifunkčné dotykové pole na stredovej konzole umožňujúce ovládanie telematiky prostredníctvom jednoprstových a viacprstových gest. MBUX je možné ovládať prostredníctvom dotykového ovládania na multimediálnom displeji v strede (s uhlopriečkou 7 palcov, na želanie s uhlopriečkou 10,25 palca), tlačidlami dotykového ovládania na multifunkčnom volante, multifunkčným dotykovým poľom na stredovej konzole, rozpoznávaním gest s interiérovým asistentom alebo ovládaním hlasom prostredníctvom hesla „Hey Mercedes“ („Ahoj Mercedes”).

GLC získa najnovšiu generáciu štvorvalcových benzínových (M274) a dieselových (OM654) motorov so zvýšeným výkonom a výrazne nižšou spotrebou paliva. Benzínové motory za to vďačia novej 48-voltovej napäťovej sústave s remeňom poháňaným štartovacím generátorom, ktorý sa stará o funkcie zvýšenia výkonu (dodá navyše 10 kW / 14 k a krútiaci moment 150 Nm), rekuperácie a kĺzania. V čase uvedenia na trh začiatkom druhej polovice roka 2019 budú v ponuke radové štvorvalcové motory. Paletu benzínových motorov budú predstavovať GLC 200 4MATIC (145 kW / 197 k, 280 Nm) a GLC 300 4MATIC (190 kW / 258 k, 370 Nm). Dieselové verzie budú tvorené GLC 200 d 4MATIC (120 kW / 163 k, 360 Nm), GLC 220 d 4MATIC (143 kW 194 k, 400 Nm) a GLC 300 d 4MATIC (180 kW / 245 k, 500 Nm).

Pri príležitosti modernizácie modelu je GLC prvýkrát vybavené podvozkom s DYNAMICKÝM OVLÁDANÍM POHYBU KAROSÉRIE a plynulo regulovateľným, nastaviteľným tlmením pre prednú a zadnú nápravu.

GLC presviedča takmer na každom povrchu, ako aj pri najnepriaznivejších poveternostných podmienkach. Nové ovládanie v rámci terénneho technického balíka a systém DYNAMIC SELECT, ktorý je rozšírený v závislosti od výbavy, sa individuálne prispôsobujú želaniam vodiča, pokiaľ ide o jazdné vlastnosti a požiadavky pri konkrétnych cestných podmienkach. Prepínačom DYNAMIC SELECT na stredovej konzole si vodič môže vybrať z dvoch terénnych jazdných programov: pre poľné cesty, štrk, piesok a sneh je k dispozícii program Terén, v náročnejšom teréne s kamenistými alebo prudkými svahmi je vhodný jazdný program Terén +. Náhon na všetky kolesá 4MATIC bol vyvinutý úplne nanovo. Nové trojstupňové nastavenie elektronického systému stabilizácie ESP® s výrazne väčším rozpätím v jazdných programoch Šport a Šport + teraz poskytuje ešte vyššiu dynamiku.

GLC disponuje zdokonalenými asistenčnými systémami. Aktívny asistent udržiavania odstupu DISTRONIC a aktívny asistent riadenia pomáhajú vodičovi udržiavať odstup a riadiť ešte komfortnejšie. Rýchlosť je automaticky prispôsobená aj pred zákrutami a križovatkami. Aktívny asistent riadenia pomáha pri vytváraní záchrannej uličky a zmene jazdného pruhu. Riziko možných kolízií možno zmierniť prostredníctvom funkcie odbočovania aktívneho asistenta brzdenia, pričom asistent začne brzdiť, keď vodič prehliadne premávku v protismere. O bezpečnosť sa postará aj funkcia výstrahy pri vystupovaní aktívna ešte 3 minúty po vypnutí motora, ktorá zmierňuje riziko prehliadnutia približujúceho sa vozidla alebo cyklistu pri otváraní dverí. Na želanie je k dispozícii aktívny asistent parkovania. O uľahčenie cúvania s prívesom sa postará asistent manévrovania s prívesom (na želanie), ktorý prostredníctvom senzoriky v guľovej hlavici a magnetického krúžka meria uhol medzi ťažným vozidlom a prívesom. Prostredníctvom komunikácie automobilu s okolím (Car-to-X) je vodič informovaný a upozorňovaný na nebezpečné situácie v cestnej premávke.

Zobrazit Galériu
Autor: Mercedes-Benz

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

4G sieť Telekomu je k dispozícii už aj pre predplatené karty Juro

19.09.2019 22:03

Predplatená karta Juro dostala očakávanú kľúčovú novinku. Odteraz už budú môcť zákazníci využívať dáta aj v 4G sieti. Novým zákazníkom, ktorí si kupujú predplatenú kartu Juro po 15.9.2019, bude aktiv ...

Tlačové správy

Atos vstúpil do globálneho združenia Identity Defined Security Alliance, aby posilnil bezpečnostné stratégie zamerané na správu

19.09.2019 14:30

Atos, globálny líder v digitálnej transformácii, oznámil svoj vstup do Identity Defined Security Alliance. Aliancia organizáciám pomáha využiť existujúce investície do kybernetickej bezpečnosti, tak a ...

Tlačové správy

Správa KuppingerCole Analysts Executive View: ESET je top vo výkone

19.09.2019 13:09

BRATISLAVA – ESET, globálny líder v kybernetickej bezpečnosti, bol v správe KuppingerCole ESET Executive View opísaný ako „top performer“. Správa analyzuje riešenie pre firemnú bezpečnosť ESET Endpoin ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019