Vrcholom vedeckej jesene je Cena za vedu a techniku. Kto si odnesie palmu víťazstva za rok 2019?

Tlačové správy
0

Včera sa oficiálne začal už šestnásty ročník podujatia Týždeň vedy a techniky na Slovensku – TVT 2019 a potrvá až do nedele 10. novembra 2019. Vyvrcholí tak vedecká jeseň nabitá aktivitami zameranými na popularizáciu vedy a techniky. Opäť budete môcť objavovať po celom Slovensku vedu počas vyše štyristo popularizačných prednášok, festivalov, workshopov či najrôznejších súťaží s vedecko-technickým zameraním.

Ak v dňoch 7. a 8. novembra 2019 zavítate do priestorov výstaviska INCHEBA, budete sa môcť zúčastniť hneď na dvoch z hlavných podujatí organizátorov. Tým prvým je interaktívna výstava Veda netradične. Tento rok má patriť mladým vedeckým talentom. Druhým podujatím, ktoré sa rovnako v týchto dvoch dňoch uskutoční na výstavisku INCHEBA, je Festival vedy a techniky AMAVET 2019. PC Revue na ňom bude odovzdávať cenu najlepšiemu IT alebo elektrotechnickému stredoškolskému projektu.

Vyvrcholením 16. ročníka podujatia Týždeň vedy a techniky na Slovensku 2019 je už tradične udeľovanie ocenení – Cena za vedu a techniku, ktorého cieľom je oceniť prácu vedecko-výskumných pracovníkov a pracovníčok za dosiahnuté úspechy a ich prínos v oblasti vedy, techniky či inovácií. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční 7. 11. 2019.

Cena za vedu a techniku pre slovenských vedcov a vedkyne za ich osobitý význam pre rozvoj spoločnosti  sa udeľuje v nasledujúcich kategóriách:
- Osobnosť vedy a techniky
- Celoživotné zásluhy v oblasti vedy a techniky
- Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov
- Popularizátor vedy
- Vedecko-technický tím roka

V rámci podujatia bude taktiež udelená Cena Slovenskej rektorskej konferencie za umenie 2019 a Cena Aurela Stodolu, ktorú udeľujú Slovenské elektrárne .

Cieľom podujatia Cena za vedu a techniku je profesionálne a spoločensky vyzdvihnúť najvýznamnejšie osobnosti vedeckého života, ako aj  najlepšie dosiahnuté výsledky vo vede a výskume na Slovensku. Všetky informácie o podujatí nájdete na webovej stránke www.tyzdenvedy.sk v sekcii Hlavné podujatia.

CVTI SR

Všetky autorove články
veda technika vzdelavanie inovácie buducnost súťaž vitaz

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať