Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Vozidlá Tesla budú mať vyššiu úroveň autonómie. Autopilot bude môcť zmeniť jazdný pruh bez pýtania povolenia

1

Tesla urobila ďalší krok smerom k budúcemu plne autonómnemu režimu jazdy. Aktualizácia systému Autopilot umožní vozidlu samostatne rozhodnúť o zmene jazdného pruhu. Doteraz Autopilot proaktívne žiadal vodiča o potvrdenie, ako chcel prejsť do druhého jazdného pruhu. Nová aktualizácia softvéru to však zmení.

Vodič sa môže rozhodnúť, ako bude informovaný o pripravovanej zmene jazdného pruhu – môže dostať zvukové znamenie, predvolenú vizuálnu notifikáciu a všetky vozidlá vyrobené po auguste 2017 budú mať takisto možnosť využiť na upozornenie vibrácie volantu. Vodič bude môcť proces zastaviť niekoľkými spôsobmi, napr. zrušením v rámci grafickej notifikácie či otočením volantu.

Automobilka otestovala nový systém s vodičmi zapojenými do programu Early Access, ktorí s ňou najazdili už 800 000 kilometrov. Funkcia sa už začala šíriť k zákazníkom v USA a podľa vyjadrenia Tesly „bude uvedená v budúcnosti aj na ďalších trhoch po schválení regulačných orgánov“.

Zdroj: theverge.comtesla.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
auto smart city doprava autonom eletro Tesla AI

1 komentár

A ani žiadať netreba. reakcia na: Vozidlá Tesla budú mať vyššiu úroveň autonómie. Autopilot bude môcť zmeniť jazdný pruh bez pýtania povolenia

23.4.2019 09:04
O tom, že dokáže zmeniť pruh bez potreby súhlasu sa tu písalo nedávno. viď. https://www.pcrevue.sk/a/Tim-etickych-hackerov-nasiel-sposob--ako-poslat-vozidlo-Tesla-do-protismeru
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať