S_042020 S_042020 S_042020

Volkswagen predstavil koncept elektrického mikrobusu I.D. Buzz, ktorý nepotrebuje šoféra

Technológie
0

Na autosalóne v Detroite ukázal Volkswagen nový mikrobus s názvom  I.D. Buzz. Nadväzuje na elektrický koncept I.D. hatchback predstavený pred niekoľkými mesiacmi na podujatí Paris Motor Show. Je založený na rovnakej platforme MEB, ibaže rozšírenej na MEB-XL, ktorá poskytuje dostatok miesta až pre 8 cestujúcich a dva batožinové priestory.

Buzz má kompletne elektrický pohon, ktorý tvoria dva elektrické motory, jeden v prednej a druhý v zadnej časti. Pod kapotou sa skrýva 369 koní. Koncept má dojazd okolo 430 kilometrov a z 0 na 100 km/h zrýchli za 5 sekúnd, čím prekoná aj veľa športových automobilov. Jeho 111 kWh batériu možno dobiť na 80 % za 30 minút za použitia kombinovaného nabíjacieho systému (Combined Charging System – CCS) alebo cez indukčné nabíjacie rozhranie.

I.D. Buzz je prvý plnoautonómny koncept mikrobusu. Mierny tlak na logo výrobcu na volante umožní zapnúť autonómny režim  I.D. Pilot, ktorý deteguje ďalšie vozidlá a prekážky na ceste pomocou laserových, ultrazvukových a radarových senzorov a sústavy kamier, rozmiestnených na bokoch a prednej časti vozidla. Mikrobus I.D. Buzz by sa mal začať vyrábať v roku 2025.

Zdroj: inhabitat

Redakcia

Všetky autorove články
Volkswagen mikrobus

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať