Image
26.3.2018 0 Comments

Volkswagen I.D. Vizzion je úplne autonómny (úroveň 5), preto nemá volant ani pedále

Na autosalóne v Ženeve sa objavili aj mimoriadne dizajnové nápady a koncepty. Patrí k nim aj koncepčné vozidlo I.D. Vizzion, ktoré predstavil Volswagen.

Elektrický I.D. Vizzion bude mať v produkčnej verzii volant a autonómiu úrovne 4, ale koncepcia vystavovaná v Ženeve je úplne autonómna (úroveň 5) a nevyžaduje ľudskú kontrolu.  Preto ani nemá nijaký volant, pedále či palubnú dosku.

Obrovskými dverami a interiérom s kobercami a ergonomicky tvarovanými sedadlami Vizzion pripomína podobne veľké koncepčné vozidlo Lagonda značky Aston Martin.

Koncept VW je však menej luxusný, interiér je z dreva a mäkkej kože, koberec je vyrobený zo syntetického materiálu. Nechýba však presklená panoramatická strecha.

Vo výbave sú aj nabíjacie podložky na bezdrôtové nabíjanie telefónov, ktoré sa pomaly stávajú štandardnou súčasťou súčasných produkčných modelov.

Koncept je prevádzkovaný prostredníctvom rozšírenej reality. Používatelia používajú hlas a gestá na vydávanie inštrukcií pomocou „virtuálneho rozhrania“, ktoré vidia prostredníctvom okuliarov Microsoft HoloLens.

Sú tu len dve tlačidlá, ktorými možno vozidlo s maximálnou rýchlosťou 180 km/h zastaviť. Energiu dodáva 111 kWh lítiovo-iónová batéria, umiestnená pod podlahou.

Sedan má pohon všetkých štyroch kolies, čo dáva celkový výkon 225 kW alebo 301 koní. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá 6,3 sekundy.

Palubný personálny asistent ponúka rôzne režimy jazdy, v ktorých sa mení pozícia sedadiel, okolité osvetlenie, zábavné prvky a pod. Vozidlo môže dokonca vďaka technológii rozpoznávania tváre identifikovať svojich cestujúcich a prispôsobiť im nastavenia.

Podľa blogu Volkswagenu by sa I.D. Vizzion mal už v roku 2022 stať vrcholom ponuky plne elektrických modelov tohto výrobcu a pôjde o luxusnú limuzínu s dojazdom 650 km a naozaj exkluzívnym dizajnom.

Zdroj: theverge.com ,topgear.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 5

Windows 10 bude mať možnosť prihlásenia sa bez hesla

15.07.2019 11:00

Microsoft v týchto dňoch pridal do testovacej verzie 20H1 zostavenia 18936 Windows 10 pre testujúcich vo Fast Ringu nové funkcie. Ide o možnosť Make your device passwordless, ktorá umožní prihlásiť sa ...

Technológie

Dizajn Samsung Galaxy Note 10 potvrdený snímkami uniknutými od FCC

15.07.2019 12:00

O smartfóne Samsung Galaxy Note 10 sa objavilo už množstvo významných únikov vrátane fotografií, pričom niektoré z nich vyzerali veľmi presvedčivo. Ukazovali telefón spolu so stylusom v plnej kráse. ...

Technológie

Google Translate môže pomocou fotoaparátu smartfónu okamžite zistiť jazyk textu

12.07.2019 00:25

Služba Google Translate už dokáže po nasmerovaní fotoaparátu smartfónu rozpoznať jazyk textu, aj keď vy sami neviete, aký jazyk čítate. Google Translate vďaka schopnosti počítačového videnia zvládne ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá