Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Vodič automobilu Tesla s aktívnym autopilotom utrpel smrteľnú nehodu

Technológie
2

Vozidlo Tesla Model S s aktivovaným systémom autopilota bolo účastníkom smrteľnej nehody. Ide o prvý známy prípad, kde bol aktívny autopilot.

Nehoda sa stala 7. mája 2016 na rýchlostnej ceste v centrálnej Floride. Na kolmej križovatke automobil Tesla narazil zboku do prívesu nákladného auta. Autopilot zlyhal a nedetegoval kamión, pravdepodobne preto, že pre silné protisvetlo zle vyhodnotil situáciu. Podľa vyšetrovania amerického úradu NHTSA  (National Highway Transportation Safety Administration ) ani autopilot, ani vodič nestlačili brzdový pedál, čo viedlo ku kolízii s prívesom pri vysokej rýchlosti. Štyridsaťročný vodič Joshua D. Brown, ktorý sedel za volantom Modelu S, zomrel. Podľa správy agentúry Associated Press šofér kamióna tvrdil, že vodič Tesly si prehrával film o Harrym Potterovi.

Tesla o havárii informovala na svojom blogu.  Zdôrazňuje, že aj pri použití autopilota musí byť vodič stále v pohotovosti, pripravený prevziať riadenie v takýchto situáciách.

Zdroj: theverge.com

jalopnik.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Tesla autonomne auto nehoda

2 komentáre

vynechane "podrobnosti" reakcia na: Vodič automobilu Tesla s aktívnym autopilotom utrpel smrteľnú nehodu

8.7.2016 12:07
Zas vynachali podrobnosti - tesla vbehla pod prives kamionu, ktory odbocoval vlavo, cez pruh ktorym tesla isla. To by sa mohlo stat aj autu z vodicom, ked by mu kamion nahle skrizil cestu. Vysetrovanie este nie je uzavrete.
Reagovať

svetlo reakcia na: Vodič automobilu Tesla s aktívnym autopilotom utrpel smrteľnú nehodu

6.7.2016 18:07
nechapem co ma so senzormi tohoto auta spolocne svetlo. Snad pouzivaju infrared, ci ultrazvukove senzori a nespoliehaju sa len na svetelne, inak by tato technologia bola samovrazdou.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať