Image
6.7.2016 2 Comments

Vodič automobilu Tesla s aktívnym autopilotom utrpel smrteľnú nehodu

Vozidlo Tesla Model S s aktivovaným systémom autopilota bolo účastníkom smrteľnej nehody. Ide o prvý známy prípad, kde bol aktívny autopilot.

Nehoda sa stala 7. mája 2016 na rýchlostnej ceste v centrálnej Floride. Na kolmej križovatke automobil Tesla narazil zboku do prívesu nákladného auta. Autopilot zlyhal a nedetegoval kamión, pravdepodobne preto, že pre silné protisvetlo zle vyhodnotil situáciu. Podľa vyšetrovania amerického úradu NHTSA  (National Highway Transportation Safety Administration ) ani autopilot, ani vodič nestlačili brzdový pedál, čo viedlo ku kolízii s prívesom pri vysokej rýchlosti. Štyridsaťročný vodič Joshua D. Brown, ktorý sedel za volantom Modelu S, zomrel. Podľa správy agentúry Associated Press šofér kamióna tvrdil, že vodič Tesly si prehrával film o Harrym Potterovi.

Tesla o havárii informovala na svojom blogu.  Zdôrazňuje, že aj pri použití autopilota musí byť vodič stále v pohotovosti, pripravený prevziať riadenie v takýchto situáciách.

Zdroj: theverge.com

jalopnik.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Mačkopes. Mobilný telefón s rotačným číselníkom

14.02.2020 00:15

Justine Hauptová, ktorá pracuje ako inžinierka v Národnom laboratóriu v Brookhavene v New Yorku, zobrala rotačný mechanizmus zo starého telefónu, spojila ho s mikrokontrolérom a 3G modemom a to všetko ...

Technológie 5

Bill Gates bude mať superjachtu za 644 miliónov dolárov na vodíkový pohon

11.02.2020 00:15

Miliardár Bill Gates, spoluzakladateľ Microsoftu, si objednal prvú vodíkovú superjachtu na svete, ktorej cena sa odhaduje na 644 miliónov dolárov. Luxusné plavidlo s dĺžkou 112 metrov bude vybavené ba ...

Technológie

Prvé tohtoročné dvojčíslo NEXTECH už v predaji! Toto sú hlavné témy

07.02.2020 00:10

Ani tentoraz si nenechajte ujsť množstvo zaujímavých článkov zo sveta technológií a taktiež skvelú súťaž o bezdrôtové slúchadlá AKG N200NC! Tu je výber len zopár z hlavných článkov: Technológie pre ...

2 Comments

 1. vynechane "podrobnosti" reakcia na: Vodič automobilu Tesla s aktívnym autopilotom utrpel smrteľnú nehodu
  8.7.2016 12:07
  Zas vynachali podrobnosti - tesla vbehla pod prives kamionu, ktory odbocoval vlavo, cez pruh ktorym tesla isla. To by sa mohlo stat aj autu z vodicom, ked by mu kamion nahle skrizil cestu. Vysetrovanie este nie je uzavrete.
  Reagovať
 2. svetlo reakcia na: Vodič automobilu Tesla s aktívnym autopilotom utrpel smrteľnú nehodu
  6.7.2016 18:07
  nechapem co ma so senzormi tohoto auta spolocne svetlo. Snad pouzivaju infrared, ci ultrazvukove senzori a nespoliehaju sa len na svetelne, inak by tato technologia bola samovrazdou.
  Reagovať

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá