Image
6.7.2016 2 Comments

Vodič automobilu Tesla s aktívnym autopilotom utrpel smrteľnú nehodu

Vozidlo Tesla Model S s aktivovaným systémom autopilota bolo účastníkom smrteľnej nehody. Ide o prvý známy prípad, kde bol aktívny autopilot.

Nehoda sa stala 7. mája 2016 na rýchlostnej ceste v centrálnej Floride. Na kolmej križovatke automobil Tesla narazil zboku do prívesu nákladného auta. Autopilot zlyhal a nedetegoval kamión, pravdepodobne preto, že pre silné protisvetlo zle vyhodnotil situáciu. Podľa vyšetrovania amerického úradu NHTSA  (National Highway Transportation Safety Administration ) ani autopilot, ani vodič nestlačili brzdový pedál, čo viedlo ku kolízii s prívesom pri vysokej rýchlosti. Štyridsaťročný vodič Joshua D. Brown, ktorý sedel za volantom Modelu S, zomrel. Podľa správy agentúry Associated Press šofér kamióna tvrdil, že vodič Tesly si prehrával film o Harrym Potterovi.

Tesla o havárii informovala na svojom blogu.  Zdôrazňuje, že aj pri použití autopilota musí byť vodič stále v pohotovosti, pripravený prevziať riadenie v takýchto situáciách.

Zdroj: theverge.com

jalopnik.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Bude takto vyzerať smartfón budúcnosti? Spolutvorca Androidu predstavil Project Gem

10.10.2019 14:15

Zatiaľ sú o novom zariadení k dispozícii len obrázky od Andyho Rubina, výkonného manažéra spoločnosti Essential a spolutvorcu Androidu, na ktorých vidíme podlhovastý telefón s veľmi vysokým používateľ ...

Technológie

Robotika: musia byť roboty humanoidné?

09.10.2019 00:10

Rovnaký názov, ako nadpis článku mala aj prednáška profesora Dennisa Honga, riaditeľa RoMeLa (Robotics and Mechanism Laboratory) UCLA na konferencii Slovak TechForum. Dennis predstavil niekoľko veľmi ...

Technológie

Blockwalks: Ako funguje sledovanie a hodnotenie obyvateľov v Číne?

08.10.2019 00:09

Predstavte si, že ako chodec prejdete na červenú, zachytí to jedna z miliónov pouličných kamier a systém vás potrestá tým, že vám nabudúce nedovolí kúpiť si lístok na vlak. Zdanlivé scény zo sci-fi č ...

2 Comments

 1. vynechane "podrobnosti" reakcia na: Vodič automobilu Tesla s aktívnym autopilotom utrpel smrteľnú nehodu
  8.7.2016 12:07
  Zas vynachali podrobnosti - tesla vbehla pod prives kamionu, ktory odbocoval vlavo, cez pruh ktorym tesla isla. To by sa mohlo stat aj autu z vodicom, ked by mu kamion nahle skrizil cestu. Vysetrovanie este nie je uzavrete.
  Reagovať
 2. svetlo reakcia na: Vodič automobilu Tesla s aktívnym autopilotom utrpel smrteľnú nehodu
  6.7.2016 18:07
  nechapem co ma so senzormi tohoto auta spolocne svetlo. Snad pouzivaju infrared, ci ultrazvukove senzori a nespoliehaju sa len na svetelne, inak by tato technologia bola samovrazdou.
  Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019