PC REVUE
Image
14.12.2017 0 Comments

Vo francúzskych školách chcú úplne zakázať mobilné telefóny

Vo Francúzsku sa má od septembra 2018 zaviesť úplný zákaz používania mobilných telefónov žiakmi v základných a stredných školách. Potvrdil to aj francúzsky minister školstva.

Telefóny sú už zakázané v učebniach, ale od nasledujúceho školského roka ich žiaci nebudú používať ani počas prestávok medzi hodinami či na obede.

Názory učiteľov a rodičov na tento zákaz sa rôznia, niektorí hovoria, že deti musia byť schopné „žiť vo svojej dobe“. Vo Francúzsku približne 93 % detí vo veku 12 až 17 rokov vlastní mobilné telefóny.

„V súčasnosti sa už deti počas prestávok nehrajú, všetky sa zaoberajú svojimi smartfónmi a z hľadiska vzdelávania je to problém,“ povedal francúzsky minister školstva Jean-Michel Blanquer.

Hoci telefóny sú už v triedach zakázané, štúdie ukazujú, že značný počet žiakov ich naďalej používa na volania aj textové správy. Až 40 % trestov má súvislosť s mobilnými zariadeniami. Pritom presadzovať ich zákaz v praxi je ťažké bez toho, aby sa prehľadávali tašky žiakov.

Nie je teda jasné, ako by zákaz mohol fungovať. Niektorí navrhujú, aby školy poskytli žiakom skrinky, kam by si odkladali mobilné telefóny počas vyučovania.

Táto prax sa už používa v mnohých francúzskych vysokých školách, ale aj v niektorých základných školách. Skrinka je umiestnená pri vchode do triedy a žiaci si do nej uložia svoje telefóny. Keď odchádzajú domov, zase si ich zoberú. Mnohí však nie sú presvedčení o tom, že by toto „zázračné riešenie“ mohlo fungovať, telefóny by sa mohli pomiešať, stratiť alebo ukradnúť.

Jedno z najväčších francúzskych združení rodičov Peep takisto vyjadrilo skepticizmus: „Predstavte si strednú školu so 600 žiakmi, ktorí všetci dajú telefóny do škatule. Kde ich budete uchovávať? A ako ich na konci vyučovania vrátite?“

Podľa ministra školstva je však problém mobilných telefónov a tabletov otázkou „verejného zdravia“. Toto opatrenie pokladá aj za spôsob, ako obmedziť kybernetické šikanovanie. Uvažuje sa aj o tom, že zákaz by sa vzťahoval na deti do 15 rokov a v stredných školách by boli telefóny povolené.

Zdroj: telegraph.co.uk

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Komentár: Dočkáme sa raz zákazu zabijackých robotov?

05.11.2018 00:20

Pentagon vyvíja autonómnu raketu, ktorej softvér bude samostatne vyberať cieľ. Britská armáda má dron s umelou inteligenciou, ktorá sama riadi streľbu. Rusko zasa predstavilo tanky, ktoré v boji nepot ...

Bezpečnosť

Akadémia Jablotron: Prehĺbte si vedomosti o alarmoch a staňte sa certifikovaným montérom. Školenie teraz aj vo vašom meste!

02.11.2018 00:09

Ak montujete alarmy a chcete začať inštalovať aj elektronické zabezpečovacie systémy Jablotron, alebo si jednoducho chcete prehĺbiť vedomosti, máme pre vás školenie pre kvalifikovaných. Na školení vá ...

Bezpečnosť

Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku platí aj v kybernetickej bezpečnosti

26.10.2018 00:08

Pozná to každý, kto pracuje v kancelárskej budove. Jasne označené únikové východy, hasiace prístroje na stenách a z času na čas sa rozozvučí alarm, aby si osadenstvo za všeobecného frflania vyskúšalo ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

DOCKITIN

Najnovšie videáPC forum button