Image
25.7.2014 0 Comments

Vo Veľkej Británii už nebudú internetových pirátov trestať, dostanú iba varovné listy

ITN_vo velkej britanii.jpg Obyvatelia Veľkej Británie, ktorí opakovane sťahujú a zdieľajú on-line pirátsky obsah, od budúceho roka začnú dostávať varovné listy od poskytovateľov internetových služieb (ISP).

Používatelia internetu, ktorí využívali svoje pripojenie na porušovanie autorských práv, môžu dostať prostredníctvom e-mailu až štyri varovné listy ročne. No ak sa rozhodnú tieto listy ignorovať, nehrozia im nijaké sankcie.

Listy budú súčasťou osvetovej kampane, ktorej cieľom je podľa zástupcov britských tvorcov obsahu a veľkých poskytovateľov internetu zvýšiť povedomie používateľov o širokej škále služieb na legálne šírenie obsahu. Na podporu tejto kampane prisľúbila britská vláda príspevok vo výške 3,5 mil. libier.

Výstražný systém známy ako Creative Content UK je výsledkom mnohoročných rokovaní medzi ISP a priemyselnými subjektmi zastupujúcimi britských tvorcov obsahu vrátane Motion Picture Association (MPA) a British Recorded Music Industry (BPI).

Súčasťou programu však bude aj naďalej boj proti nelegálnym serverom poskytujúcim obsah, a to vrátane blokovania obsahu a zastavovania finančných tokov.

Zdroj: telegraph.co.uk

bpi.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Prieskum: Aká je pripravenosť bánk a technologických spoločnosti v otvorenom bankovníctve?

18.10.2019 00:00

Smernica PSD2 - známa aj pod označením otvorené bankovníctvo - zavádza bezpečnostné opatrenia nielen pre banky, ale aj pre technologické spoločnosti, ktoré spracovávajú dáta o zákazníkoch. Prieskum p ...

Bezpečnosť

Tile ponúka nové sledovače na peňaženku, bicykel či notebook

10.10.2019 00:02

Spoločnosť Tile, známa svojimi sledovacími príveskami na kľúče a batožinu, má ambície sledovať aj viac vecí. Jej nové zariadenie Tile Slim vo veľkosti kreditnej karty je určené na sledovanie peňaženk ...

Bezpečnosť 3

Čínska sonická zbraň využíva infrazvuk na potlačenie vzbúr a demonštrácií

03.10.2019 00:05

Nová zbraň, ktorú vynašli čínski vedci, využíva nízkofrekvenčné zvukové vlny, ktoré spôsobujú fyzické ťažkosti. Možno ňou prinútiť vzbúrencov, demonštrantov alebo kohokoľvek iného opustiť danú oblasť. ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Dgitalna medicina

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019