PC REVUE
Image
28.11.2017 0 Comments

Vlak je perfektné miesto na programátorský hackathon

Nočný spoj RegioJet z Prahy do Košíc 24. 11. a späť 25. 11. sa stal dejiskom 16-hodinového programátorského maratónu, organizovaného spoločnosťou Kiwi.com s hlavnou výhrou 2500 eur. RegioJet vyhradil na hackathon dva salónne vozne, v ktorých 40 vývojárov a grafikov riešilo projekty spojené s cestovaním.

Podujatie bolo medzinárodné, zúčastnili sa na ňom programátori a dizajnéri z Čiech, Slovenska, Ukrajiny a Slovinska a medzinárodný charakter potvrdzovali aj zahraniční študenti a pracovníci žijúci v Prahe. Prihlásiť sa mohli jednotlivci, ale aj celé tímy, či už s konkrétnym nápadom, alebo len túžbou pripojiť sa k niekomu, kto už nápad má. Tímy mohli mať minimálne dva a maximálne päť členov. Súťažiaci utvorili 10 tímov a intenzívne pracovali na svojich projektoch. Niektoré tímy už mali projekt rozpracovaný, iné sa kreovali na úvodnom mítingu v Prahe. Niektoré tímy mali aj manažéra, podľa mojich skúseností (občas na podobných projektoch a súťažiach robím mentora a porotcu) práve tieto tímy budú mať väčšiu šancu, že ich projekty budú úspešné.   

Na úvodnom stretnutí v salóniku na pražskej hlavnej stanici sa kreovali tímy a predstavovali projekty


Hackathon prebiehal v dvoch vozňoch so salónnou úpravou, ktoré bývajú do niektorých vlakov zaraďované ako internetová kaviareň

Vlak RegioJet išiel svojou štandardnou trasou Praha – Košice, z Prahy bol vypravený v piatok o 21:44. Po prebdenej noci pricestovali účastníci do Košíc ráno pred siedmou hodinou, na stanici sa naraňajkovali a ôsmej sa expres presne podľa cestovného poriadku vracal späť do Prahy, kde sa konalo vyhlásenie víťazov a afterparty. Usporiadateľky symbolicky pripomínali stanice, cez ktoré vlak prechádzal, v Pardubiciach rozdávali perníky, v Olomouci legendárne syrčeky.


Časový plán podujatia

Naše zábery ukazujú, že vlak je na takéto podujatie ideálne miesto, okná plnili úlohu tabule na brainstorming.

Porotcovia ocenili štvorčlenný tím z Ukrajiny, ktorý prišiel s projektom Fly 2 Event. Tím navrhol webovú aplikáciu, ktorá ľuďom odporučí tip na výlet na základe „lajkov“ na Facebooku. Výhercovia si odnášajú poukazy na letenky v hodnote 2500 eur od Kiwi.com a vlakové lístky od RegioJetu.

„Poznáme sa už dlho a pracujeme spolu, nápad vytvoriť práve Fly 2 Event vznikol asi dva dni pred začiatkom hackathonu pri spoločnom brainstormingu,“ vysvetlil člen víťazného tímu Taras Polišuk. Ich aplikácia navrhuje ľuďom cesty na kultúrne a športové podujatia po Európe, a to na základe toho, akých interpretov a športové kluby majú na Facebooku „olajkované“.

„Bolo to kompletné riešenie, je funkčné a užitočné, predovšetkým tím vytvoril to, čo sľúbili na začiatku, a to som si myslel, že majú veľké oči,“ zdôraznil tech leader pražského tímu Kiwi.com Michal Sänger.

Pre RegioJet bola podobná akcia novinkou, s cestou vlakom všeobecne sa spájala výzva s internetovým pokrytím. Vlakové trasy totiž nepatria medzi priority operátorov. Prechádzajú cez rozľahlé neobývané územia, takže ich pokrytie je náročné a navyše by si tým štatistiky pokrytia, ktoré sa vzťahujú na percentá populácie, príliš nezlepšili. Nedávno preto v RegioJete kompletne upravili technológiu Wi-Fi, ktorá teraz kombinuje príjem dátového signálu od niekoľkých operátorov súčasne. Internet aj napriek obavám fungoval bez problémov, občasné výpadky prácu tímov nenarušili.

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Uber rozširuje pôsobnosť. Chce fungovať aj ako pracovná agentúra na prenájom zamestnancov

24.10.2018 00:05

Uber je priekopníkom zdieľaných jázd a zmenil podobu taxislužieb. No zdá sa, že teraz sa obzerá po ďalších možnostiach. Chce fungovať aj ako pracovná agentúra na sprostredkovanie krátkodobého zamestna ...

Biznis

Hodnota 5 najväčších technologických firiem sa na burze prepadla o 172 miliárd dolárov

15.10.2018 00:00

Veľká päťka technologických firiem – Facebook, Amazon, Apple, Netflix a Google – si nebude na stredu 10. októbra spomínať v dobrom. Ich trhová hodnota klesla tento deň v rozpätí niekoľkých hodín doved ...

Biznis

PR: BridgeWaterBlu vstupuje na slovenský trh

11.09.2018 00:00

Česká spoločnosť BridgeWaterBlu, ktorá je súčasťou najväčšej súkromnej vzdelávacej skupiny EDUA Group, vstupuje na slovenský trh. BridgeWaterBlu pôsobí v oblasti IT personalistiky a stavia svoj brand ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Daily Web 2018

Najnovšie videáPC forum button