Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Vivo Apex 2019 nemá tlačidlá a porty. Celý displej funguje ako reproduktor a zároveň čítačka odtlačkov prstov

3

Čínsky výrobca smartfónov prišiel s fantastickým konceptom telefónu, ponúkajúcim funkcie, aké nenájdete v žiadnom tohtoročnom modeli vrátane iPhonu XS a Galaxy S10. Pritom bude vybavený hardvérom z roku 2018 a nebude sa uchyľovať k takmer nijakým kompromisom. Telefón sa volá Vivo Apex 2019 a predtým bol ohlasovaný ako The Waterdrop phone.

No prv než sa príliš nadchnete, treba upozorniť, že zatiaľ ide len o koncept a výrobca neoznámil cenu ani termín uvedenia. Rovnako ako Meizu Zero ani Vivo Apex 2019 nemá nijaké tlačidlá, porty a iné otvory. Hardvér však zahŕňa procesor Snapdragon 855 a 5G konektivitu (5G modem Snapdragon X50). Okrem toho by mal telefón obsahovať 12 GB RAM a 256 GB alebo 512 GB úložného priestoru.

Dizajn je elegantný, s minimálnymi okrajmi a bez výrezu. Zatiaľ čo Zero má viditeľné rámčeky vrátane horného s prednou kamerou, Apex nemá selfie kameru, čo je dosť zvláštne rozhodnutie. Technológia kamery zabudovanej v displeji nie je momentálne k dispozícii. O parametroch dvoch zadných fotoaparátov nie sú žiadne informácie.

Rovnako ako Zero aj Apex obsahuje veľa zaujímavých technológií. Patrí k nim aj in-display zvuk, meniaci obrazovku na obrovský reproduktor. Snímač odtlačkov prstov je takisto integrovaný v displeji, no tentoraz ho používatelia budú môcť na odomknutie zariadenia stlačiť takmer kdekoľvek.

To je výrazné zlepšenie oproti predchádzajúcej technológii skenovania odtlačkov prstov. Takéto riešenie by umožnilo vynechať autentifikáciu typu Face ID pomocou rozpoznania tváre (nezabúdajme, že telefón ani nemá selfie kameru, takže skenovanie tváre nie je možné).

Ďalšie nové technológie sa týkajú fyzických tlačidiel a nabíjania batérií. Apex 2019 má iba virtuálne tlačidlá. Kapacitné dotykové a tlakové snímače sú zabudované do okrajov zakriveného skla, čo umožňuje zaregistrovať dotyky a stlačenia pozdĺž okrajov. Na zadnej strane je jediný dizajnový kompromis tohto smartfónu – konektor magnetického napájania MagPort, ktorý sa používa na magnetické nabíjanie.

Nie je jasné, či Vivo začne predávať Apex 2019 v blízkej budúcnosti, ale každopádne ide o odvážny koncept, ktorý má všetko potrebné na to, aby sa výrobca pokúsil prevýšiť svojich súperov vrátane Applu a Samsungu. Je pravdepodobné, že aj ostatní výrobcovia inteligentných telefónov pracujú na podobných technológiách. Podľa rozsiahlej zbierky patentov možno usúdiť, že aj Apple pripravuje iPhone bez tlačidiel a portov. Ibaže na rozdiel od Meizu a Vivo svoje koncepty nezverejňuje.

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
smart telefon smartfon Apple Google Samsung iPhone Galaxy displej audio dizajn kvalita nabijanie zvuk

3 komentáre

klud reakcia na: Vivo Apex 2019 nemá tlačidlá a porty. Celý displej funguje ako reproduktor a zároveň čítačka odtlačkov prstov

28.1.2019 16:01
zbytocne sa na nich hnevas, oni su z 95% len "prekladace" bez rozmyslu. Ked nemas prostriedky obsah tvorit tak ho musis preberat
Reagovať

RE: klud reakcia na: klud

28.1.2019 23:01
Kludne nech prerabaju, ale nech neklamu skoro v kazdom nadpise.
Z tohto znamena, ze telefon existuje. Keby som vedel, ze idu pisat o napade, tak to ani necitam. Iba zabili moj cas.
Reagovať

Co tu trepete v nadpise ze nema tlacidla, ked vobec ten telefon neexistuje!!!! reakcia na: Vivo Apex 2019 nemá tlačidlá a porty. Celý displej funguje ako reproduktor a zároveň čítačka odtlačkov prstov

28.1.2019 00:01
IQ ziadne tejto redakcie. Mylite si pojmy s dojmami!! amateri
Od slova koncept, kde prezradzate, ze klamete dalej ani necitame...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať