SAMSUNG_052020 SAMSUNG_052020 SAMSUNG_052020 Advertisement

Vision M Next. BMW predstavilo nástupcu i8 s výkonom 600 koní

1

Automobilka BMW na svojom podujatí #NextGen nedávno odhalila koncept automobilu ďalšej generácie, ktorý predstavuje odvážny nový krok pre značku. Na prekvapenie však nejde o čisto elektrický model. Vision M Next podobne ako súčasné vozidlo i8 využíva hybridný hnací systém. No rozdiel je v tom, že koncept používa štvorvalcové turbo namiesto trojvalcového.

To prináša celkový výkon až 441 kW (600 koní) a zrýchlenie z nuly na 100 km/h za tri sekundy. Maximálna rýchlosť je 300 km/h a dojazd v čisto elektrickom režime sa udáva na 100 km. K dispozícii je aj tlačidlo Boost+, ktoré by malo poskytovať dodatočný výkon, BMW však nehovorí, koľko to bude presne.

V hybridnom režime systém Vision M Next Power PHEV kombinuje pohon zadných kolies benzínovým motorom s elektromotorom na prednej náprave. Možno si však vybrať medzi pohonom všetkých štyroch kolies alebo iba tých zadných, teda medzi benzínovým a hybridným pohonom.

Špecialitou sú svetlá využívajúce technológiu Laser Wire, kde hlavnú časť svetlometu tvoria sklené vlákna potiahnuté fosforom. Inovatívne je riešený aj interiér s prístrojovou doskou z priehľadových (HUD) displejov. Vision M Next by sa mal dostať do výroby na začiatku roka 2023 a nahradiť súčasný model i8.

Zdoj: carmagazine.co.ukbmwblog.com.

Redakcia

Všetky autorove články
BMW auto doprava mozor hybrid elektro elektrina

1 komentár

ziadne prekvapenie, bmw 8 je hybrid od zaciatku reakcia na: Vision M Next. BMW predstavilo nástupcu i8 s výkonom 600 koní

3.7.2019 10:07
ziadne prekvapenie, bmw 8 je hybrid od zaciatku. To kto bez rozmyslania zas pisal?

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať