Visa a MasterCard umožnia „naklonovať“ do telefónu virtuálne bankové karty

Technológie
0

visa_mastercard.jpg Možnosti platieb cez NFC sa rozšírili uvedením Androidu 4.4 KitKat. Postarala sa o to nová funkcia s názvom Host Card Emulation (HCE). Podľa svojho oznánemia ju budú podporovať okrem spoločnosti MasterCard aj Visa. Obe spoločnosti poskytnú podporu pre platobné aplikácie s cloudovou platobnou infraštruktúrou.

HCE umožňuje „naklonovať" do telefónu rôzne vernostné i bankové karty. Visa a MasterCard ponúknu vývojárom vlastné špecifikácie, aby mohli do svojich aplikácií zakomponovať bezkontaktné platby cez NFC. Banky môžu potom do svojich klientskych aplikácií pre smartfóny pridať platobné aplikácie. Zákazníci by následne pri platobných termináloch mohli používať telefóny namiesto bankových kariet.

Visa už zverejnila svoj Visa Ready Program na spoluprácu svojej platobnej siete so zariadeniami s Androidom KitKat pomocou funkcie HCE. MasterCard bude takisto poskytovať bezpečné cloudové spracovanie platieb pomocou smartfónovej aplikácie a svoje špecifikácie plánuje vydať v prvej polovici tohto roka. Obe spoločnosti chcú svoje novinky demonštrovať tento týždeň na veľtrhu MWC v Barcelone.

Popri Google Wallet by sme sa teda v blízkej budúcnosti mohli dočkať mnohých ďalších platobných aplikácií NFC. Vzhľadom na relatívne malú rozšírenosť Androidu KitKat majú vývojári dostatok času na vypracovanie svojich aplikácií, no keď sa Android 4.4 dostane na viac zariadení, bude to vcelku zaujímavá možnosť.

Zdroj: pressreleases.visa.com
newsroom.mastercard.com
androidcentral.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať