Virgin Galactic spúšťa prvý komerčný kozmodróm na svete

0

Spaceport America v Novom Mexiku bude miesto, odkiaľ odštartuje kozmická loď Virgin Galactic s ľuďmi na palube na prvý testovací vesmírny let. Spoločnosť predpokladá, že jej takéto lety budú ročne generovať miliardu dolárov. Uviedol to Michael Colglazier, výkonný riaditeľ Virgin Galactic, keď informoval o hospodárskych výsledkoch za tretí štvrťrok.

Kozmodróm bude schopný odštartovať 400 letov ročne. Hoci novembrový testovací let bude prvým z kozmodrómu Virgin Galactic, spoločnosť už predtým vyslala niekoľko zamestnancov do vesmíru z iných miest. Počas testu, ktorý sa uskutoční tento mesiac, budú na palube len dvaja piloti. No už druhý let by sa mal realizovať „s plnou kabínou špecialistov okrem našich pilotov,“ uviedol Colglazier. V budúcom roku by mal letieť do vesmíru aj zakladateľ spoločnosti sir Richard Branson.

Virgin Galactic predal už 600 lístkov s cenou zhruba 250 000 dolárov za kus ľuďom zo 60 rôznych krajín. Spoločnosť nedávno ukázala aj kabínu vesmírnej lode, z ktorej sa budú títo prví civilní kozmonauti pozerať na Zem. Podnikavá firma však zaznamenala v treťom štvrťroku čistú stratu 77 miliónov dolárov a v druhom štvrťroku to bolo 63 miliónov dolárov. Colglazier predpokladá, že čoskoro sa to zmení.

Zdroj: foxbusiness.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať