Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Video: Technológia na výmenu tvárí umožňuje pri videohovore cez Zoom zmeniť sa na kohokoľvek

0

Od vzniku technológie tzv. deepfakes bezpečnostní analytici varovali, že tieto veľmi realisticky pôsobiace klipy môžu viesť k zneužívaniu, dezinformáciám a manipulácii na webe. Najmä teraz, keď sa ľudia počas karantény nudia, čoraz častejšie chcú podvádzať vlastnými tvárami. Ako informuje web Motherboard, programátor Ali Aliev používa open source kód na animáciu obrázkov pre svoj vlastný program Avatarify.

Technológia na výmenu tvárí umožňuje používateľovi prekryť svoju tvár tvárou niekoho iného, a to v reálnom čase pri akomkoľvek videohovore cez Zoom alebo Skype. Aliev napríklad urobil úspešný pokus premeniť sa na Elona Muska počas hovoru so svojimi kamarátmi. Tí, ktorí môžu spustiť Avatarify popri Zoome alebo Skype, sa môžu stať kýmkoľvek – od Einsteina cez Eminema, Steva Jobsa až po Monu Lisu.

Program na fungovanie vyžaduje výkonný herný počítač, ale postupne sa optimalizuje aj pre bežné notebooky. Aliev hovorí, že je to „len otázka času“. Začalo sa to ako neškodná zábava, no Avatarify by sa dal ľahko použiť na nekalé ciele. Napríklad hackeri zameraní na zoombombing by tak mohli ovplyvniť prácu či vyučovanie na diaľku. Našťastie program v súčasnosti neumožňuje falšovať hlas, no pravdepodobne aj to je len otázka času.

Zdroj: inputmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
internet video hovor Zoom

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať