Video: Samsung ukázal prvý 55-palcový priehľadný a zrkadlový displej OLED

0

samusung_mirror_oled.jpg Samsung na podujatí v Hongkongu predstavil prvý transparentný 55-palcový displej OLED, ako aj zrkadlový panel OLED. Oba displeje spolupracujú s technológiou RealSense od Intelu. Zrkadlový displej využíva 3D technológiu Intelu na vytvorenie „virtuálnej skúšobnej kabínky". Kamera sníma, kde sa človek nachádza, a vykreslí skúšané oblečenie či šperky na displeji v správnom pohľade, aby to vyzeralo tak, že skúšajúci ich má na sebe.

Zrkadlový panel OLED má odrazivosť na úrovni 75 %, čo je podľa Samsungu „prinajmenšom o 50 % viac", ako má zrkadlový displej LCD, ktorý je v súčasnosti na trhu. Juhokórejská spoločnosť tvrdí, že nové displeje OLED majú aj lepší kontrastný pomer ako zrkadlové LCD (viac ako 100 000:1 oproti 4000:1) a lepšia je aj ich latencia (menej ako 1 ms oproti 8 ms).


Priehľadný displej OLED takisto necháva za sebou existujúce modely LCD. Je totiž transparentnejší - necháva prejsť 40 % svetla, zatiaľ čo pri dnešných priehľadných LCD je táto hodnota len 10 %. Oproti konkurenčným displejom má aj vyšší farebný gamut a lepšie pozorovacie uhly. Samozrejme, displeje OLED nepotrebujú ani podsvietenie.

Samsung_transparent_OLED.jpg

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať