Image
14.9.2015 0 Comments

Video: SWAN ako prvý operátor na Slovensku demonštroval VoLTE volanie vo svojej 4G sieti

Popri budovaní 4G/LTE siete sa spoločnosť SWAN, a.s., venuje aj testovaniu nových možností jej využitia, medzi ktoré patrí aj technológia VoLTE (Voice over LTE) pre hlasové volania. Nespornou výhodou VoLTE hlasovej technológie je takmer okamžité zostavenie hlasového spojenia v prípade, ak sú volajúci aj volaný zaregistrovaní ako VoLTE účastníci v okamihu zostavovania hovoru. V takom prípade je hlasové spojenie uskutočnené za menej ako 1 sekundu.

Je to významné zlepšenie užívateľskej skúsenosti oproti štandardnej situácii v 4G/LTE sieťach, kde sa pre zostavenie hlasového spojenia musí volajúci aj volaný účastník prepnúť zo 4G do 2G alebo 3G siete pomocou technológie CSFB (Circuit Switched FallBack). To spôsobuje predĺženie doby zostavovania hovoru na 4 až 10 sekúnd. Zároveň kvalita VoLTE hovoru je oveľa vyššia, keďže ide o HD voice.

Autor videa: redakcia PC REVUE

„Momentálne testujeme viacero možností IMS systémov, ktoré sú podmienkou pre spustenie VoLTE služby. VoLTE hovor je možné už dnes uskutočniť v rámci celého pokrytia 4G/LTE signálom SWANu," hovorí Patrik Kollaroci, technický riaditeľ pre mobilnú sieť.

Výzvou pre mobilných operátorov zaoberajúcich sa VoLTE problematikou je situácia na trhu smartfónov. V súčasnosti neexistuje dostatočné množstvo mobilných telefónov podporujúcich technológiu VoLTE. Zároveň mnohé existujúce smartfóny, ktoré VoLTE podporujú, majú problém s kompatibilitou. Je to spôsobené do značnej miery tým, že celosvetové nasadzovanie VoLTE do praxe sa ešte len rozbieha.

Vzhľadom na situáciu s VoLTE terminálmi SWAN zatiaľ neuvažuje o komerčnom spustení VoLTE služby. Avšak bude pokračovať v technologických prípravách na spustenie VoLTE, pokým sa situácia na trhu s VoLTE smartfónmi nezlepší a funkcionalita VoLTE nebude podporovaná a plne funkčná na dostatočnom množstve zariadení od rôznych výrobcov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Na návšteve v Data Centre SWAN

15.11.2019 00:00

Data Centrum je komlex pokročilých technológií, ktoré zaisťujú bezpečnosť vašich dát. My sme sa s kamerou pozreli do Data Centra spoločnosti SWAN a preskúmali sme, ako funguje a čo všetko je potrebné ...

Telekomunikácie

Vianočná ponuka Orange - vaše nespotrebované dáta budú pomáhať

23.10.2019 00:02

Orange na tlačovej konferencii predstavil novinárom filozofiu na základe ktorej koncipoval svoju predvianočnú ponuku pre existujúcich aj nových zákazníkov. Generálny riaditeľ Frederico Colom zdôraznil ...

Telekomunikácie 11

4ka slávi 4-té narodeniny a prichádza s tretím nekonečným produktom

04.10.2019 21:08

Najmladší operátor 4-ka pôsobí na Slovenskom trhu už 4-tý rok a za tento čas si dokázal získať priazeň množstva zákazníkov. Ako prvý slovenský operátor priniesol už v roku 2017 nekonečné dáta a pri pr ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá