Image
16.2.2018 4 Comments

Video: Prvé skúšobné lety pasažierskeho dronu Ehang 184. Zvládne hmlu aj tajfún

Na CES 2016 pútal veľkú pozornosť návštevníkov dron Ehang 184, ktorý dokáže niesť pasažiera. V týchto dňoch čínsky výrobca dronov Ehang prezentoval videá, ktoré dokazujú, že to s pasažierskym dronom myslí vážne.  Zachytávajú totiž kvadrokoptéru, ktorá nesie skutočných ľudí. Podľa tvrdenia firmy dron otestovalo už 40 cestujúcich vrátane generálneho riaditeľa Huazhi Hua.

Spoločnosť uviedla, že v priebehu štyroch rokov sa uskutočnili „tisícky skúšobných letov“, zahŕňajúcich test vertikálneho stúpania až do výšky 300 m, hmotnostný test so záťažou 230 kg, skúšobný let na vzdialenosť 15 kilometrov a vysokorýchlostný test, kde dron dosiahol rýchlosť 130 km/h. Inžinieri odskúšali Ehang 184 v rôznych poveternostných podmienkach vrátane horúčavy, hustej hmly, nočných testov a aj letu počas tajfúnu kategórie 7. No táto nahrávka je jeden z prvých jasných dôkazov, ktorý ukazuje dron v činnosti.  

Nepadla však zmienka o tom, kedy spoločnosť svoj produkt sprístupní. To pravdepodobne do určitej miery závisí od regulácie v krajinách, kde ho plánuje predávať. Ehang by chcel svoj dron používať ako letecký taxík na prepravu cestujúcich v husto obývanom mestskom prostredí.

Skúšobné lety s posádkou nám umožnia preukázať bezpečnosť a stabilitu našich dronov,“ hovorí Hu. „To, čo robíme, nie je extrémny šport, takže na prvom mieste je vždy bezpečnosť každého cestujúceho.

Ehang chce svoju kvadrokoptéru ďalej zdokonaľovať, dôraz bude klásť na zlepšenie skúsenosti cestujúcich a na pridanie možnosti manuálneho ovládania. Spoločnosť už vyvinula a otestovala aj dvojmiestny dron, ktorý unesie záťaž až 280 kg.

Zdroj: techcrunch.comtheverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Aké sú najnovšie dohady o smartfóne Samsung Galaxy S10?

21.03.2018 00:15

Sotva usadol zvírený prach po uvedení vlajkového telefónu Samsung Galaxy S9, už sa začínajú objavovať zvesti o jeho následníkovi. Samsung už pracuje na modeli určenom na rok 2019, ktorý má priniesť aj ...

Technológie

Lunavity vám umožní skákať vyššie aj ďalej a vyskúšať si pocit pri prechádzke po Mesiaci

21.03.2018 00:10

Skupina študentov z Tokijskej univerzity pracuje na Lunavity, zariadení, ktoré po namontovaní na chrbát používateľa zlepší jeho schopnosť skákať. Verzia prototypu, ktorá bola nedávno predstavená na f ...

Technológie

Logiscool učí deti všetkých vekových kategórií programovať hravou formou

21.03.2018 00:00

Projekt, alebo presnejšie iniciatíva Logiscool učí programovať viac ako 12 000 žiakov na 50 školách v 9 krajinách. Vyučuje sa jednak v kurzoch a taktiež počas letných táborov.  Informácia o projekte n ...

4 Comments

 1. nema buducnost reakcia na: Video: Prvé skúšobné lety pasažierskeho dronu Ehang 184. Zvládne aj hmlu aj tajfún
  16.2.2018 12:02
  masova vyroba je vylucena koli enviromentalnemu hluku ale inak pekna hracka
  Reagovať
 2. pekne ale naco??? reakcia na: Video: Prvé skúšobné lety pasažierskeho dronu Ehang 184. Zvládne aj hmlu aj tajfún
  16.2.2018 12:02
  je to krasne a super ale nenapada ma ozaj asi ani jedna vyhoda oproti helikoptere... umiestnenie vrtul mi pride ako najhorsie mozne co sa akejkolvek bezpecnosti tyka - pre teroristov ideal.. potrebny radius celej masiny oproti helikoptere tiez zrejme ovela vacsi a cenovo si nemyslim, ze to bude vyrazne lacnejsie ako vrtulniky... dojazd, manevrovatelnost, ovladanie.. vsetko mi pride horsie.. ale uvidime
  Reagovať
  • RE: pekne ale naco??? reakcia na: pekne ale naco???
   17.2.2018 11:02
   Ak ti nenapadá jediný dôvod oproti helikoptére, tak si totálny hlupák. Čo sa týka umiestnenia vrtúľ, nuž, škoda, že sa ich inžinieri s tebou neporadili, zjavne si expert. Teraz sú, bez tvojich rád, v prdeli.
   Reagovať
  • RE: pekne ale naco??? reakcia na: pekne ale naco???
   16.2.2018 22:02
   Leteli 15km daleko. Nemyslim ze by to doletelo viac ako 20-25km na jedno nabitie.
   Reagovať

Vyhľadávanie

Experience Conference 2018

Najnovšie videá