Image
14.11.2018 1 Comments

Video: Pridanie efektov a tituliek

Videoklipy, ktoré natočíte pomocou mobilu či fotoaparátu, často potrebujete ľahko upraviť, pridať hudbu, prípadne doplniť titulky. To všetko hravo zvládnete aj v Zoner Photo Studiu X.

Hrajte sa s efektmi

Po označení klipu sa v pravom paneli zobrazia rozšírené možnosti na nastavenie jeho parametrov. Pomocou jednoduchých efektov Pan & Zoom môžete svojmu videu alebo fotke dodať iný nádych. Napríklad pri videu, v ktorom sa približujete k nejakému objektu, získate zaujímavý perspektívny efekt nastavením možnosti Oddialiť. Efekt Pan & Zoom využijete aj na ozvláštnenie časozberu.

Využite prechodové efekty

Len čo máte video poskladané, vložte doň prechodové efekty kliknutím na položku Pridať prechodový efekt. Nájdete ho vedľa tlačidla na pridanie textu. Potom stačí vybrať požadovaný efekt z pravého panela a pretiahnuť ho medzi klipmi v obrazovej stope. Pamätajte, že klipy, medzi ktoré prechod vkladáte, sa musia dotýkať. V obrazovej stope je efekt zaznačený zeleno. Ak ho chcete upraviť, kliknite naň a v pravom paneli nastavte jeho dĺžku, prípadne štýl prechodu. Tip: Ak prechodový efekt aplikujete na dvojicu klipov, medzi ktorými je aj video, začiatok alebo koniec videa (podľa toho, kam efekt vkladáte) by mal byť orezaný. Inak môže video pôsobiť staticky. Ak chcete vytvoriť klasické rozjasnenie na začiatku alebo stmavenie na konci, využite na to pravý panel a možnosti Roztmievanie začiatku a Súmrak konca. Nájdete ich v pravom stĺpci v položke Parametre klipu. Takisto môžete využiť úrovne, ktoré zapnete pomocou menu vľavo vedľa časovej osi voľbou Zobraziť úrovne.

Potom stačí v niektorej zo stôp kliknúť na klip alebo obrázok. Zobrazí sa pri ňom zelená (v prípade zvuku modrá) línia.

 •  Kliknutím do nej pridáte nový bod.
 •  Ťahaním bodu nižšie alebo vyššie nastavíte silu efektu (priehľadnosť či hlasitosť).
 •  Posunutím bodu doprava alebo doľava upravíte čas efektu.
 •  Dvojklikom myši bod odstránite.

Pridajte do videa titulky

V Zoner Photo Studiu X môžete do videa vložiť aj text. Stačí kliknúť na ikonu Pridať text, vybrať si niektorú z vopred pripravených šablón a pretiahnuť ju myšou do klipu. Vytvoríte si tak napríklad záverečné titulky k videu. Stačia vám na to len tri kroky.

 1. Pridajte novú obrazovú stopu a vyberte vhodnú šablónu titulkov.
 2. Myšou pretiahnite šablónu do novej stopy a posuňte ju na miesto, kde sa majú titulky zobrazovať, teda na koniec videa.
 3. V pravom paneli uvidíte rozšírené možnosti úprav textu. Nastavte v nich dĺžku trvania titulkov a ďalšie parametre a zadajte požadovaný text.

Na zadávanie textu sú pripravené dve textové polia, ktoré nájdete na konci zoznamu úprav v pravom paneli.

 • Ako nadpis zvoľte napríklad názov videa, teda hoci Dovolenka 2018.
 • Do poľa Text môžete vypísať napríklad mená účastníkov dovolenky.

V oboch prípadoch si nastavíte typ písma, jeho veľkosť, rez a ďalšie parametre.

Uložte a zdieľajte

Keď ste s výsledným videom spokojní, kliknite na položku Export, vyberte umiestnenie a video uložte. A potom už môžete všetko zdieľať so svojimi priateľmi.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to

Fotíme bezzrkadlovkou – princíp, výhody, tipy a triky

10.04.2019 13:33

Každý renomovaný výrobca fotoaparátov má v súčasnosti v ponuke niekoľko modelov bezzrkadloviek. Sú to prístroje s výmennými objektívmi, ktoré v hľadáčiku namiesto optickej sústavy obsahujúcej zrkadlo ...

Ako na to

BBC MICRO:BIT - Mikropočítač na efektívnu výučbu programovania a robotiky

10.04.2019 13:10

Zdá sa vám názov BBC Micro povedomý? Máte pravdu. Tento mikropočítač vyrábala v 80. rokoch minulého storočia spoločnosť Acorn Computer pre vzdelávací projekt BBC Computer Literacy Project a využíval s ...

Ako na to

Spoznajte falošný procesor skôr, než bude neskoro

17.04.2019 00:10

Zhotovovanie rôznych nepravých produktov či napodobenín nie je žiadna novinka. Ich tvorcovia sa takýmto spôsobom dokážu slušne nabaliť. To však obyčajne na úkor nič netušiacich zákazníkov, ktorí chcú ...

q

1 Comments

 1. Titulok nie titulka reakcia na: Video: Pridanie efektov a tituliek
  22.11.2018 08:11
  Nie "tituliek" ale "titulkov" !

  Význam slova „titulok” v Slovníku slovenského jazyka
  titulok, -lku muž. r.
  1. názov, titul článku (obyč. v novinách), zried. i titul knihy: knihy so zlatými titulkami (Bod.);
  2. film. vysvetľujúci text k filmu;
  titulkový príd. m.: t. diapozitív na ktorom sú zobrazené titulky
  Reagovať

Vyhľadávanie

Informačná a kybernetická bezpečnosť prakticky

Najnovšie videáPC forum button