Image
6.8.2018 1 Comments

Video: Prekladač Langie sme otestovali priamo medzi turistami v bratislavských uliciach

Určite poznáte chvíle, keď ste na dovolenke, komunikujete s domácimi, no nie vždy je univerzálny anglický jazyk postačujúci. Snažíte sa rukami nohami vysvetliť, čo by ste druhému radi oznámili, no ani vaše najpôsobivejšie kreácie nie sú postačujúce. Vtedy by padlo vhod, keby sa človek dokázal dohovoriť v rodnej reči navštevovanej krajiny. Inak prichádzajú na rad nedorozumenia či menšie trapasy.

V našom výročnom čísle sme vám priniesli recenziu na produkt, ktorý predchádza spomenutým potenciálnym problémom. Je ním elektronický vreckový prekladač Langie.

Pre nastavenie jazykov, pripojenia a ďalších funkcií zariadenia sa používa kruhový dotykový displej umiestnený v strede. Na nahrávanie hlasu a následný preklad slúžia tlačidlá a reproduktory po oboch stranách.

Samotný preklad funguje nasledovne: po podržaní tlačidla na prednej strane sa ozve pípnutie, po ktorom môžete začať rozprávať na Langie vlastným materinským jazykom. Po pustení tlačidla prekladač spracuje informácie. Preloží počuté, pričom sa na displeji zobrazí váš text spolu s preloženou časťou v cudzom jazyku a cez reproduktory to povie osobe, s ktorou sa rozprávate.

Tá následne stlačí tlačidlo na druhej strane, ktoré je pre lepšie rozoznanie aj farebne odlíšené, a druhá osoba je schopná vám okamžite odpovedať. A je to! Dokázali ste sa dorozumieť s človekom rozprávajúcim jazykom, ktorý ste sa nikdy neučili.

Pre maximálne využitie možností, ktorými Langie disponuje, je potrebné Wi-Fi pripojenie. To vám prinesie prístup až k 52 rôznym jazykom, skupinovému tlmočníkovi a hlasovému vyhľadávaniu obrázkov. V offline móde je jazykov 12 a tiež máte vďaka zabudovanému slovníku možnosť efektívneho vzdelávania, kdekoľvek sa práve nachádzate. Vybrať si môžete z výučby základných číslic a slov z rôznych odvetví. Slot pre microSD kartu rozširuje už aj tak pestré funkcie o zobrazenie a prehrávanie multimédií, či už obrázkov, videí alebo hudby.

Aby ste dosiahli správne zachytenie hlasu, je potrebné dobre artikulovať a rozprávať primeraným tempom. V prípade nedodržania spomenutých bodov sa preklad nemusí na 100% zhodovať s pôvodnou verziou.

Tento tlmočnícky zázrak sme mali možnosť otestovať vo vlastnej réžii a Langie sme využili pri komunikácii so zahraničnými turistami, potulujúcimi sa ulicami Bratislavy. A to, ako funguje v reálnych situáciách, a čo všetko sa vďaka Langie môžete dozvedieť, si pozrite v našom videu:

Špecifikácie Langie:

Rozmery 48 × 148 × 17 mm
Hmotnosť 125 g
Procesor ARM Cortex-A7 (1,3 GHz)
Displej 1,08" TFT LCD
Karta microSD do 32 GB
Batéria 2000 mAh, 3,7 V
Bluetooth 4.0

Tip Redakcie: Inovatívnosť produktu

Vreckový prekladač Langie je možné si zakúpiť na oficiálnej stránke langie.sk  za 359 EUR.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Miniatúrny dron UDrone môžete ovládať myšlienkami a gestami

15.03.2019 00:10

Predstavte si, o koľko viac zábavy by ste si mohli užiť s dronom, keby ste sa zbavili ovládača v ruke a ovládali ho čisto myšlienkami. Nad tým sa zamysleli v čínskej firme EEGSmart a vytvorili minikva ...

Technológie

NAS od Synology pre nadšencov, podnikateľov, malé firmy a tímy

15.03.2019 00:05

Motto: Sú len dva typy podnikateľov pracujúcich s údajmi. Tí, ktorí zálohujú, a tí, ktorí budú zálohovať. Aj malé firmy, živnosti a slobodné povolania často potrebujú ukladať veľké množstvo údajov. ...

Technológie

Spoznajte rybára, ktorý chytil vášho tuniaka. Aj to umožňujú moderné technológie

15.03.2019 00:00

Blockchain nie je len technológia, na ktorej stojí svet virtuálnych mien. Umožňuje aj úplne nový typ služieb pre bežných ľudí, ktorí majú napríklad radi steak z tuniaka. Priamo v obchode si dokážu vďa ...

q

1 Comments

  1. No dobra hovadina reakcia na: Video: Prekladač Langie sme otestovali priamo medzi turistami v bratislavských uliciach
    7.8.2018 00:08
    Tak ako pise Martin, smartphone ma uz kazdy. Navyse kvalita prekladu je stale poriadny shi*. Ak to takto pojde dalej tak budeme radi ked sa umela inteligencie prestane pomocovat a chodit v kruhu...
    Reagovať

Vyhľadávanie

SWIFT 5_032019

Najnovšie videá

IT medzi paragrafmi


PC forum button