Video: Pozrite si ako beží ray tracing na novom Xboxe

0

Redaktori webu The Verge mali možnosť zahrať si optimalizovanú verziu Watch Dogs: Legion na konzolách Xbox novej generácie. Najviditeľnejšia zmena oproti verzii pre Xbox One alebo PS4 je zavedenie technológie ray tracingu pre Series X a S. Test sa uskutočnil na počítači vybavenom procesorom Core i9-10900K a najnovšou grafickou kartou NVIDIA RTX 3090.

Vo svete Watch Dogs: Legion je veľa reflexných okien, kaluží, ktoré odrážajú blízke zdroje svetla, a jasných neónových nápisov. To všetko je ideálne na ray tracing.

Aj 299-dolárový Xbox Series S zvláda väčšinu z týchto scén dobre, aj keď beží pri 30fps v 1080p, navyše je schopný výstupu na 4K.

Xbox Series X za 499 dolárov sa zameriava na 4K rozlíšenie pri 30fps a kvalita obrazu sa často blíži ultra nastaveniam, ktoré sa nachádzajú v PC verzii hry.

PS5 takisto využíva ray tracing v rôznych hrách vrátane Spider-Man Miles Morales, ktorý obsahuje režim ray tracing pri 30fps alebo režim performance pri 60fps. Možno si ešte budeme musieť chvíľu počkať na AAA hry novej generácie bežiace rýchlosťou 60 snímok za sekundu a s povolenými efektmi ray tracingu, ale tieto prvé príklady na Xbox Series S a Xbox Series X vyzerajú veľmi sľubne.

Zdroj: theverge.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať