Image
4.12.2017 3 Comments

Video: Polícia zverejnila záznam o nevšednej high-tech metóde krádeže auta

Britská polícia nedávno publikovala zaujímavý záznam z bezpečnostnej kamery. Video zachytáva krádež auta značky Mercedes, ktorá sa stala 24. septembra vo West Midlands. Podľa polície ide o prvý záznam zločinu uskutočneného pomocou rádiového opakovača. Tieto prístroje sú schopné prijímať signály cez steny, dvere a okná, ktoré nie sú kovové.

Vo videozázname jeden z mužov máva rádiovým opakovačom pred domom. Opakovač zachytí signál z kľúča, ktorý je vnútri, a odošle ho do druhého opakovača, ktorý drží spolupáchateľ stojaci vedľa vozidla. Takto sa im podarí oklamať systémy vozidla, ktoré sa nazdávajú, že kľúč je nablízku, a preto odomknú auto. Zlodeji potom odchádzajú, pričom celá krádež trvala len minútu.

Westmidlandská polícia je presvedčená, že je dôležité informovať verejnosť o tomto type krádeží áut, aby ľudia podnikli kroky na zabezpečenie svojich vozidiel.

Ako prevenciu proti takýmto krádežiam odporúča polícia používať dodatočný bezpečnostný zámok schválený spoločnosťou Thatcham Research Centre, ktorý uzamkne aj celý volant. Ďalšie odporúčanie je ukladať kľúč od auta do kovovej schránky, aby zlodeji nemohli zachytiť jeho signál. Dobré je držať kľúč ďaleko od vstupných dverí. A ak je to možné, vypínať rádiový signál na kľúči. Pri autách značky Mercedes sa to dá dosiahnuť dvojitým kliknutím.

Zdroj: West-midlands.policeMetro.co

 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

PR: Staňte sa špecialistom na alarmy. Certifikované školenie aj vo vašom meste!

31.08.2018 08:01

Láka vás začať montovať alarmy prestížnej značky Jablotron? Chcete sa stať certifikovaným odborníkom v tejto oblasti? Tak si do svojho diára poznačte termíny najbližších školení:  18 a 19. 9. 2018  v  ...

Bezpečnosť

Startup učí autonómne vozidlá rozpoznávať zámery chodcov, či vstúpia na cestu alebo počkajú

22.08.2018 00:10

Chodci predstavujú jednu z najväčších výziev pre autonómne vozidlá - nakoľko ostatné autá sa pohybujú viac-menej predvídateľným spôsobom, no pohyb chodcov je nepravidelný a ťažko sa dá vopred odhadnúť ...

Bezpečnosť

Hackeri by mohli zneužiť faxy v multifunkčných zariadeniach na ovládnutie celej firemnej siete

20.08.2018 00:05

Vo veku okamžitých správ cez internet sa fax považuje za archaický kus technológie. No výskumní pracovníci zo spoločnosti Check Point varujú, že kybernetickí kriminálnici môžu využívať zraniteľnosti, ...

q

3 Comments

 1. alebo si kupte RF latku reakcia na: Video: Polícia zverejnila záznam o nevšednej high-tech metóde krádeže auta
  4.12.2017 13:12
  Nechcem robiť reklamu SK firme, ale
  www.rf-protection.com - EMC and RFI Shielding
  majú aj samostatnú latku a ušijete si čo potrebujete. Aj kapsu na kľúče.
  Alebo vyberať baterky ?
  Reagovať
 2. preklad reakcia na: Video: Polícia zverejnila záznam o nevšednej high-tech metóde krádeže auta
  4.12.2017 07:12
  autor je urcite google translate, takze ak do neho niekto nezadal, ze "radio relay" je radiovy opakovac alebo prevadzac, po ludsky zosilovac, tak to dopadlo ako to dopadlo..
  Reagovať
 3. To je co za preklad reakcia na: Video: Polícia zverejnila záznam o nevšednej high-tech metóde krádeže auta
  3.12.2017 13:12
  To zas pisal nejaky "odbornik", ked relay box je reléový box. Vie autor vobec, co je v elektronike relé, ako funguje a na co sa vlastne pouzivalo?
  Reagovať

Vyhľadávanie

codefest

Najnovšie videáPC forum button