Image
4.12.2017 3 Comments

Video: Polícia zverejnila záznam o nevšednej high-tech metóde krádeže auta

Britská polícia nedávno publikovala zaujímavý záznam z bezpečnostnej kamery. Video zachytáva krádež auta značky Mercedes, ktorá sa stala 24. septembra vo West Midlands. Podľa polície ide o prvý záznam zločinu uskutočneného pomocou rádiového opakovača. Tieto prístroje sú schopné prijímať signály cez steny, dvere a okná, ktoré nie sú kovové.

Vo videozázname jeden z mužov máva rádiovým opakovačom pred domom. Opakovač zachytí signál z kľúča, ktorý je vnútri, a odošle ho do druhého opakovača, ktorý drží spolupáchateľ stojaci vedľa vozidla. Takto sa im podarí oklamať systémy vozidla, ktoré sa nazdávajú, že kľúč je nablízku, a preto odomknú auto. Zlodeji potom odchádzajú, pričom celá krádež trvala len minútu.

Westmidlandská polícia je presvedčená, že je dôležité informovať verejnosť o tomto type krádeží áut, aby ľudia podnikli kroky na zabezpečenie svojich vozidiel.

Ako prevenciu proti takýmto krádežiam odporúča polícia používať dodatočný bezpečnostný zámok schválený spoločnosťou Thatcham Research Centre, ktorý uzamkne aj celý volant. Ďalšie odporúčanie je ukladať kľúč od auta do kovovej schránky, aby zlodeji nemohli zachytiť jeho signál. Dobré je držať kľúč ďaleko od vstupných dverí. A ak je to možné, vypínať rádiový signál na kľúči. Pri autách značky Mercedes sa to dá dosiahnuť dvojitým kliknutím.

Zdroj: West-midlands.policeMetro.co

 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

„Priateľský“ generátor EM impulzov pomôže ochrániť nielen elektroniku pred elektromagnetickým útokom

17.12.2018 00:15

So zbraňami s elektromagnetickým impulzom ste sa možno stretli v sci-fi, lenže dnes už predstavujú aj veľmi reálnu hrozbu. Preto vedci zo Sandia National Laboratories vyvíjajú „priateľský“ generátor E ...

Bezpečnosť

Microsoft bije na poplach. Varuje pred zneužitím technológie rozpoznávania tváre

12.12.2018 00:20

Sofistikovaná technológia rozpoznávania tváre je jadrom mnohých čínskych dystopických bezpečnostných iniciatív. Pomocou 200 miliónov dohliadacích kamier, čo je štyrikrát viac ako v USA, čínske systémy ...

Bezpečnosť 1

Vodič zaspal v idúcej Tesle. Policajti využili systém Autopilota a vozidlo šikovne zastavili

06.12.2018 00:05

Kalifornská diaľničná kontrola (CHP - California Highway Patrol) tvrdí, že systém Autopilot Tesly by sa dal použiť na zastavenie auta po tom, čo jeho vodič zaspal. CHP hovorí, že jej hliadka sa pokúsi ...

q

3 Comments

 1. alebo si kupte RF latku reakcia na: Video: Polícia zverejnila záznam o nevšednej high-tech metóde krádeže auta
  4.12.2017 13:12
  Nechcem robiť reklamu SK firme, ale
  www.rf-protection.com - EMC and RFI Shielding
  majú aj samostatnú latku a ušijete si čo potrebujete. Aj kapsu na kľúče.
  Alebo vyberať baterky ?
  Reagovať
 2. preklad reakcia na: Video: Polícia zverejnila záznam o nevšednej high-tech metóde krádeže auta
  4.12.2017 07:12
  autor je urcite google translate, takze ak do neho niekto nezadal, ze "radio relay" je radiovy opakovac alebo prevadzac, po ludsky zosilovac, tak to dopadlo ako to dopadlo..
  Reagovať
 3. To je co za preklad reakcia na: Video: Polícia zverejnila záznam o nevšednej high-tech metóde krádeže auta
  3.12.2017 13:12
  To zas pisal nejaky "odbornik", ked relay box je reléový box. Vie autor vobec, co je v elektronike relé, ako funguje a na co sa vlastne pouzivalo?
  Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button