SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 Advertisement

Video: Nová generácie sietí, ktoré sú inteligentné, flexibilné, učia sa a adaptujú na aktuálnu IT architektúru

0

Pri písaní článku o počítačových sieťach sme čerpali informácie aj z rozhovoru s Gordonom Thomsonom, výkonným riaditeľom Cisco zodpovedným za kľúčové architektúry, ktorý sme nedávno uverejnili. Keďže sme mali k dispozícii preklad rozhovoru a nová filozofia a koncepcia sieťových riešení Cicso Network Intuitive sa pravdepodobne stane trendom, pridali sme do videa titulky a uverejňujeme ho aj v tejto podobe.

V závere videa vás argentínska expertka Verónica Valeros, ktorá pôsobí vo výskumnom centre Cisco v Prahe, oboznámi s aktuálnym stavom výskumu v oblasti bezpečnosti a ochrany proti hrozbám.

Malo by ísť o úplne novú éru sietí, ktoré sú inteligentné a flexibilné. Učia sa, adaptujú na aktuálnu IT architektúru, ktorej sú súčasťou, s dôrazom na ochranu najcennejších údajov. Intuitívna sieť by mala predvídať a reagovať rýchlejšie ako klasické architektúry. Intuícia v praxi znamená, že sieťová vrstva poskytuje akčný a prediktívny pohľad na dianie v sieti. Využíva strojové učenie, pričom informácie získava z kontextu - čím viac dát má, tým je intuitívnejšia. Neustále sa učí a prispôsobuje. Zjednodušene povedané, snaží sa pochopiť kontext, teda kto, čo, kedy, kde a ako. Automatizácia správy umožňuje tak spravovať milióny zariadení v priebehu niekoľkých minút. Network Intuitive využíva osvedčenú architektúru Cisco Digital Network Architecture (DNA).

 

 

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Cisco

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať