ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Video: Murári s okuliarmi na rozšírenú realitu. Pri zložitých stavbách to je už skutočnosť

2

V čase, keď digitálne nástroje hladko vstupujú do interakcie s fyzickým svetom, sa hranica medzi fikciou a realitou stiera. Svedčí o tom aj platforma Fologram, určená pre stavebný sektor. Snaží sa pomôcť pri stavbe zložitých architektonických projektov tým, že spája rozšírenú realitu s fyzickým svetom.

Zmiešaná realita virtuálne prekrýva pracovný priestor digitálnymi inštrukciami, ktoré poskytujú murárom návod krok za krokom počas procesu výstavby.

Tvorcovia platformy Cameron Newnham, Nick van den Berg a Gwyllim Jahn očakávajú, že rozšírená realita bude postupne odstraňovať výkresy na staveniskách, umožní vyhnúť sa chybám a nesprávnym výkladom a zvýši rýchlosť a presnosť procesu výstavby.

Zdroj: archdaily.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
smart okuliare VR technika

2 komentáre

hnojaci redakcia reakcia na: Video: Murári s okuliarmi na rozšírenú realitu. Pri zložitých stavbách to je už skutočnosť

8.2.2020 13:02
" očakávajú, že rozšírená realita bude postupne odstraňovať výkresy na staveniskách," naco taketo tvrdenia zverejnujete bez povedania, ze je to laicke myslenie a nerealne? Ked mate zaujimavu temu na clanok, dorazite clanok s uplne nelogickymi, klamlivymi zavermi do buducnosti! Ked niekto pise bludy o jeho projekte, tak ich nemate, co rozsirovat.
Reagovať

murar reakcia na: Video: Murári s okuliarmi na rozšírenú realitu. Pri zložitých stavbách to je už skutočnosť

8.2.2020 09:02
Som murar a idem sa od smiechu rozpucit. Ziadny murar takto nebude nikdy pracovat, mozno nejaky umelecky, ked si predtym nieco vymodeluje, tak aby to mal presne. Popisovana stavba tehliciek je vsak pri itivna, a vyuceny murar presne vie co ako a kam polozit. Cim ma viac skusenosti, tym lepsie. Tieto technologie len degraduju ludsky um a skusenosti. nEtreba sa nic ucit, iba sa spolahnut na pocitace.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať