Video: HÅG Capisco - kreslo pre neposedných

0

Capisco od HÅG, dizajnérskej firmy patriacej do nábytkárskej skupiny Flokk, je svojrázne vyzerajúci kus nábytku na sedenie, ktorý sa predáva približne od 549 dolárov v závislosti od zvoleného variantu. Neponúka síce skvelé odpruženie, dôkladné polohovanie lakťovej opierky a nekonečné možnosti nastavenia, no napriek tomu dokáže byť mimoriadne pohodlné, pretože vás nabáda sedieť spôsobom, o ktorom vám ani nenapadlo, že by mohol byť pohodlný.

Nech sú dnešné stoličky a kreslá akékoľvek luxusné, väčšina sa riadi rovnakým základným dizajnovým vzorcom: nohy, ploché sedadlo a široké operadlo. Capisco namiesto toho ponúka starostlivo tvarované sedadlo podobné sedlu a úzke operadlo. Táto kombinácia umožňuje obrovskú flexibilitu sedenia – možno meniť spôsob sedenia po celý deň. Je to ideálne kreslo pre neposedných ľudí, ktorí nemôžu zotrvať dlho v jednej polohe, ako ukazuje aj táto zábavná reklama.

To, že Capisco povzbudzuje k pohybu, neznamená, že neponúka určitú prispôsobiteľnosť. Môžete napríklad upraviť hĺbku sedadla, uzamknúť a odomknúť sklon, nastaviť odpor funkcie sklonu a sklopiť alebo zvýšiť operadlo. K dispozícii je množstvo rôznych povrchových úprav a niekoľko druhov opierky na nohy. Dostupná je aj opierka hlavy, sedadlo môžete takisto vymeniť za bežné, ak uprednostňujete niečo štandardnejšie, prípadne môžete použiť iba sedlovú časť a odstrániť operadlo.

Capisco zjavne nie je pre každého, ale to nie je žiadna stolička. No ak ste typ človeka, ktorý sa rád točí na stoličke, neustále strieda sedenie a státie alebo sa len všeobecne radi pohybujete, mali by ste o kresle Capisco uvažovať.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať