Image
13.12.2019 0 Comments

Video: Funkcie umelej inteligencie v aplikáciách Office 365

Čoraz viac aplikácií sa snaží využívať možnosti umelej inteligencie, aby používateľom uľahčili prácu a na inteligentnej báze zautomatizovali niektoré funkcie. Umelá inteligencia sa začala využívať aj v aplikáciách balíka Office 365, konkrétne v aplikáciách PowerPoint a Excel.  Vo videu je ukázané automatické usporiadanie obrázkov v PowerPoint prezentácii, skenovanie tabuliek v Exceli na smartfóne aj automatická ponuka grafickej prezentácie údajov excelovských tabuliek.

Asistencia umelej inteligencie v PowerPointe začína hneď po napísaní názvu prezentácie. Ak napíšete napríklad názov v ktorom je PC, zobrazia sa štýlové obrázky s grafickými motívmi počítačov. Ak bude názov prezentácie obsahovať iný pojem, napríklad DSLR, čo je skratka pre digitálnu zrkadlovku, zobrazia sa motívy s obrázkami detailov fotoaparátov, či objektívov.

Automatické usporiadanie obrázkov v PowerPointe vám umožňuje vytvárať vizuálne pôsobivé a profesionálne vyzerajúce prezentácie s obrázkami a grafickými prvkami a to aj v prípade, že nemáte nadanie pre grafický dizajn. V tomto prípade teda umelá inteligencia okrem asistencie pri rutinných úlohách do určitej miery supluje cit pre graficky pôsobivé usporiadanie prvkov prezentácie ako sú textové bloky, obrázky, či podkladové plochy. Stačí do prázdnej snímky importovať ukážky a aplikácia PowerPoint vám na paneli v pravej časti obrazovky ponúkne varianty usporiadania. Berie pritom do úvahy aj prevládajúce farby na predchádzajúcich snímkach a tomu prispôsobí farebné plochy vypĺňajúce zvyšok záberu.

Ak máte tabuľku vytlačenú na papieri, veľmi jednoducho ju pomocou aplikácie Excel na smartfóne odfotíte, vykoná sa rozpoznávanie textu a takto zosnímaná tabuľka sa uloží do excelovského hárku. 

Alebo ak máte v Exceli tabuľku s ľubovoľnými údajmi, v pravej časti obrazovky sa vám začnú ponúkať možnosti vizualizácie týchto údajov formou rôznych typov klasických grafov, kontingenčných tabuliek a kontingenčných grafov. 

Veríme, že vo videu prezentované funkcie využívajúce umelú inteligenciu v aplikáciách balíka Office 365 je len začiatok a postupne sa po aktualizáciách dočkáme aj ďalších zaujímavých funkcií.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Nasal Ranger - zariadenie na vyňuchávanie marihuany

20.01.2020 00:15

Bessemer, malé mesto v Michigane, investuje okolo 3400 dolárov do zariadenia Nasal Ranger, ktorým chce zakročiť proti pestovateľom marihuany. Ide o olfaktometer určený do terénu, vyrábaný spoločnosť ...

Inovácie

Umelí ľudia Samsungu Neoni predstavujú naozaj „nový druh života“

20.01.2020 00:00

V snahe „urobiť zo sci-fi realitu“ STAR Labs patriaci Samsungu vyvinul virtuálne bytosti nazvané Neon, ktoré sú poháňané umelou inteligenciou a vyzerajú a správajú sa ako skutoční ľudia. Na rozdiel od ...

Inovácie 1

Konverziou tepla z oceánu bude možné zásobovať energiou celé krajiny

16.01.2020 00:00

S rastom svetovej populácie sa vedci stále viac obávajú, ako dokážeme vyrobiť dostatok energie bez toho, aby sme zničili klímu. Briti Dan Grech a Hayden Ashfield si myslia, že súčasťou riešenia by moh ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá