Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Video: Falošný Putin varuje v reklame Američanov pred skazou demokracie

Bezpečnosť
4

Na sociálnych sieťach sa objavili dve reklamy, ktoré obsahujú falošné verzie ruského prezidenta Vladimira Putina a severokórejského vodcu Kim Čong-una. Obaja hlásali to isté posolstvo: že Amerika nepotrebuje nijaké ich zásahy do volieb, sama zničí svoju demokraciu.

Reklamy síce vyznievajú strašidelne, ale slúžia na dobrú vec. Sú súčasťou kampane nadstraníckej skupiny RepresentUs na ochranu volebných práv počas nadchádzajúcich prezidentských volieb v USA. Cieľom je šokovať Američanov, aby pochopili krehkosť demokracie, a vyprovokovať ich, aby podnikli rôzne kroky vrátane kontroly registrácie voličov a dobrovoľníctva pri volebných urnách.

Tieto videá obracajú naruby typické reči expertov, ktorí často vyslovujú obavy, že politické falošné videá by sa mohli zneužiť na zmätenie voličov a narušenie volieb.

Skupina RepresentUs spolupracovala s kreatívnou agentúrou Mischief, ktorá prišla s myšlienkou využiť na doručenie posolstva práve uvedených vodcov. Na realizáciu scenára nakrútili dvoch hercov so správnym obrysom tváre a autentickým akcentom. Potom spolupracovali s umelcom zameraným na falošné videá, ktorý pomocou open source algoritmu nahradil tváre hercov tvárami Putina a Kim Čong-una. V postprodukcii sa potom vyčistili artefakty algoritmu, aby video vyzeralo realistickejšie. Celý proces trval iba 10 dní.

Zdroj: technologyreview.com.

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

.......................... reakcia na: Video: Falošný Putin varuje v reklame Američanov pred skazou demokracie

1.10.2020 14:10
ako ze oznacit putina za diktatora...
Reagovať

RE: .......................... reakcia na: ..........................

1.10.2020 17:10
ten, čo dáva zabíjať politických oponentov je diktátor, robí to čo napr. hitler, stalin, maocetung pred ním
Reagovať

RE: RE: .......................... reakcia na: RE: ..........................

3.10.2020 10:10
aspon ze ti tvoji americki prezidenti zhadzuju kvety a lasku z bombarderov po svete
Reagovať

RE: RE: RE: .......................... reakcia na: RE: RE: ..........................

3.10.2020 17:10
typické, keď nevieš argumentovať, zmeň tému, zrazu sme od diktátorov pri amerických prezidentoch zabíjajúcich ľudí po svete
inak neviem o tom, že by si niektorý americký prezident si dal schváliť sfalšovaným referendom zákon, aby mohol byť zvolený za prezidenta donekonečna

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať