Video: Corning vyrobil náter, ktorý dokáže zabiť koronavírus

0

Je známe, že ochorenie COVID-19 možno dostať aj dotykom povrchov, ktoré boli kontaminované. Riziko je síce minimálne, ale skutočné, pretože nový koronavírus môže prežiť na akomkoľvek povrchu od niekoľkých hodín do niekoľkých dní. A na povrchoch, ako je sklo smartfónu, môže pretrvať takmer mesiac. Najjednoduchší spôsob, ako toto riziko zmierniť, je umývať si ruky často počas dňa a použiť dezinfekčný prostriedok vždy, keď mydlo a voda nie sú k dispozícii.

Spoločnosť Corning, výrobca odolného skla pre telfóny prišla s vlastným vynálezom, ktorý dokáže zabiť 99,9 % baktérií a vírusov vrátane SARS-CoV-2 za menej ako dve hodiny. Základom metódy s názvom Corning Guardiant je pridať do sklokeramickej technológie prísadu medi, ktorá pôsobí, že tento povrch bude aktívne ničiť patogény.

Podľa výskumu spoločnosti dokáže Corning Guardiant zabiť patogény do dvoch hodín, a to vrátane nového koronavírusu, zlatého stafylokoka či myšacieho norovírusu, ktorý patrí do triedy vírusov najťažšie zničiteľných dezinfekčnými prostriedkami. Náter fungoval za mokrých aj suchých testovacích podmienok.

Nie je jasné, kedy bude Corning Guardiant k dispozícii a v akých technologických produktoch by sa mohol použiť. Spoločnosť sa usiluje o registráciu americkou Agentúrou pre ochranu životného prostredia (EPA). Až do schválenia EPA bude nový náter dostupný pod menom Copper Armor, uviedla spoločnosť.

Zdroj: bgr.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať