Image
5.5.2018 0 Comments

Viber tvrdí, že dokáže zabezpečiť 100 % súkromie pre konverzácie a súkromné správy

Informácie o úniku súkromných dát, ktoré sa v poslednom čase objavili, spôsobili obavy ľudí po celom svete, že sú ich súkromné informácie zneužívané rôznymi sociálnymi a digitálnymi platformami. Zistenie, že niektoré aplikácie pre konverzácie čítajú súkromné správy používateľov, počúvajú ich konverzácie a predávajú súkromné informácie ďalším subjektom s cieľom zisku, oprávnene vyvolalo veľké obavy a téma súkromia a bezpečnosti súkromných informácií sa dostala do popredia záujmu. Bolo potvrdené, že súkromné správy používateľov sa čítajú s rôznymi cieľmi od verejnej bezpečnosti až po snahu kontrolovať, aký obsah je šírený. V skutočnosti ide však najčastejšie o úmyselné použitie súkromných informácií na komerčné účely.

Viber teraz používa viac než jedna miliarda ľudí po celom svete a v aktuálnej TS tvrdí, že jeho súkromné konverzácie sú vždy súkromné a bezpečné:

1. Viber nemôže čítať vaše správy
Viber nemôže čítať vaše správy alebo počúvať vaše hovory, pretože je nastavený tak, že informácie sú šifrované na oboch stranách, na všetkých zariadeniach a platí to pre všetky súkromné správy, skupinové správy a telefonické hovory. Šifrovanie na oboch koncoch platí pre všetkých používateľov a nie je potrebné ho nijako nastavovať ani aktivovať. Viber nemôže predávať vaše súkromné informácie, pretože k vašim súkromným správam nemá prístup.

2. Používatelia môžu zmazať správy, ktoré nechceli poslať
Viber umožňuje používateľom zmazať akékoľvek správy, ktoré poslali, a to u seba aj u adresáta správy. Takže čokoľvek, čo zmažete, už nebude vidieť ani na vašom prístroji, ani u toho, komu ste to poslali. Správy môžete zmazať kedykoľvek.

3. Používatelia môžu posielať miznúce správy v tajných konverzáciách Secret Chats
Niektoré správy sú také citlivé, že sa s nimi musí zaobchádzať naozaj opatrne. Tajné správy vám umožňujú nastaviť časovač, ktorý správy sám zničí, a to pre každú správu vo vašej konverzácii. Správy tak automaticky zmiznú z oboch prístrojov, hneď ako boli prečítané. Správy poslané cez tajné správy nemôžu byť preposlané alebo nemôže byť urobený obrázok obrazovky na prístrojoch Android. Pokiaľ používate iPhone, obrázok obrazovky môže byť zhotovený, ale odosielateľ dostane upozornenie, že adresát si obrázok zhotovil. Tajné správy sú odlíšené na zozname konverzácií od ostatných, je pri nich obrázok kľúča.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

CEO Microsoftu Satya Nadella: Celý svet je dnes jeden veľký počítač

24.05.2018 00:02

Vďaka cloud computingu, internetu vecí a umelej inteligencii by sme si mali začať predstavovať našu planétu ako jeden obrovský počítač, povedal výkonný riaditeľ spoločnosti Microsoft Satya Nadella. „ ...

Informatizácia 1

CEO Twitteru vidí budúcnosť digitálnych peňazí optimisticky. Internet by vraj raz mohol mať vlastnú menu

24.05.2018 00:15

Na nedávnej konferencii o blockchaine v New Yorku Jack Dorsey, generálny riaditeľ Twitteru i spoločnosti Sqaure zameranej na  mobilné platby, opäť vyjadril svoje nadšenie pre bitcoin a vyzdvihol prácu ...

Informatizácia

BMW vytvorí sieť štýlových rýchlonabíjačiek pre elektromobily po celej Európe

24.05.2018 00:10

Kde je napísané, že nabíjačky pre elektromobily musia byť jednoduché a účelové? BMW si to rozhodne nemyslí. Jeho dizajnérsky tím vytvoril ultrarýchle nabíjačky s kapacitou 350 kW pre európsku sieť Ion ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button