Image
5.5.2018 0 Comments

Viber tvrdí, že dokáže zabezpečiť 100 % súkromie pre konverzácie a súkromné správy

Informácie o úniku súkromných dát, ktoré sa v poslednom čase objavili, spôsobili obavy ľudí po celom svete, že sú ich súkromné informácie zneužívané rôznymi sociálnymi a digitálnymi platformami. Zistenie, že niektoré aplikácie pre konverzácie čítajú súkromné správy používateľov, počúvajú ich konverzácie a predávajú súkromné informácie ďalším subjektom s cieľom zisku, oprávnene vyvolalo veľké obavy a téma súkromia a bezpečnosti súkromných informácií sa dostala do popredia záujmu. Bolo potvrdené, že súkromné správy používateľov sa čítajú s rôznymi cieľmi od verejnej bezpečnosti až po snahu kontrolovať, aký obsah je šírený. V skutočnosti ide však najčastejšie o úmyselné použitie súkromných informácií na komerčné účely.

Viber teraz používa viac než jedna miliarda ľudí po celom svete a v aktuálnej TS tvrdí, že jeho súkromné konverzácie sú vždy súkromné a bezpečné:

1. Viber nemôže čítať vaše správy
Viber nemôže čítať vaše správy alebo počúvať vaše hovory, pretože je nastavený tak, že informácie sú šifrované na oboch stranách, na všetkých zariadeniach a platí to pre všetky súkromné správy, skupinové správy a telefonické hovory. Šifrovanie na oboch koncoch platí pre všetkých používateľov a nie je potrebné ho nijako nastavovať ani aktivovať. Viber nemôže predávať vaše súkromné informácie, pretože k vašim súkromným správam nemá prístup.

2. Používatelia môžu zmazať správy, ktoré nechceli poslať
Viber umožňuje používateľom zmazať akékoľvek správy, ktoré poslali, a to u seba aj u adresáta správy. Takže čokoľvek, čo zmažete, už nebude vidieť ani na vašom prístroji, ani u toho, komu ste to poslali. Správy môžete zmazať kedykoľvek.

3. Používatelia môžu posielať miznúce správy v tajných konverzáciách Secret Chats
Niektoré správy sú také citlivé, že sa s nimi musí zaobchádzať naozaj opatrne. Tajné správy vám umožňujú nastaviť časovač, ktorý správy sám zničí, a to pre každú správu vo vašej konverzácii. Správy tak automaticky zmiznú z oboch prístrojov, hneď ako boli prečítané. Správy poslané cez tajné správy nemôžu byť preposlané alebo nemôže byť urobený obrázok obrazovky na prístrojoch Android. Pokiaľ používate iPhone, obrázok obrazovky môže byť zhotovený, ale odosielateľ dostane upozornenie, že adresát si obrázok zhotovil. Tajné správy sú odlíšené na zozname konverzácií od ostatných, je pri nich obrázok kľúča.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia 1

Google zlacní priestor na ukladanie dát v cloude. 2 TB bude ponúkať za 9,99 USD mesačne

17.05.2018 00:07

Google spúšťa nový predplatný program na ukladanie dát s názvom Google One, ktorý poskytne výrazne lepšie možnosti ako úložisko Disk Google. Nevyžaduje sa prechod, pretože všetky predplatiteľské progr ...

Informatizácia

Česká hra pre virtuálnu realitu Beat Saber je hitom na Steame

17.05.2018 00:10

Českí herní vývojári zo štúdia Hyperbolic Magnetism nedávno vydali na Steame rytmickú hru pre virtuálnu realitu Beat Saber, ktorá sa za krátky čas stala hitom. Hoci zatiaľ ide o vývojovú verziu (aplik ...

Informatizácia

Univerzity otvárajú špeciálne študijné programy zamerané na umelú inteligenciu. Cieľom je používať ju na sociálne dobro

15.05.2018 00:05

Univerzita Carnegie Mellon oznámila, že ako jedna z prvých chce otvoriť bakalárske štúdium zamerané špeciálne na umelú inteligenciu. Mieni tým riešiť rastúci dopyt po odborníkoch na túto oblasť. Techn ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2018

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button