Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Verizon: 79 % hackerských útokov je len príležitostných

Bezpečnosť
0
hack_attack.jpg Správa Data Breach Investigations Report spoločnosti Verizon uvádza, že takmer osemdesiat percent útokov z minulého roka spadá do kategórie príležitostných. Znamená to, že hacker nemal zvláštny záujem ovládnuť konkrétny systém, ale rozhodol sa tak, pretože cieľ vykazoval klasické znaky slabého zabezpečenia.

Hackeri často hľadali otvorené porty Microsoft RDP, MS SQL Server či VNC. Vedúci tímu Verizon RISK pre TheRegister.co.uk povedal, že útočníci hľadali otvorené sieťové porty s nezmenenými prednastavenými alebo jednoduchými heslami. Do ovládnutých systémov hackeri často nainštalovali keylogger alebo cez cieľový systém posielali spam.

Dovedna až 97,4 % IP adries otestovalo dostupnosť len jedného portu, čo indikuje, že útočníci mali vopred pripravený konkrétny typ útoku.

Brániť sa podobným útokom sa dá zneprístupnením akýchkoľvek sieťových portov, ktoré nie sú nevyhnutne potrebné, používaním služieb na neštandardných číslach portov a kombináciou zložitých prihlasovacích mien a hesiel.

Zdroj: theregister.co.uk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať