Image
7.12.2017 0 Comments

Verbatim uvádza diskrétne stropné osvetlenie bez oslnenia pre obytné, pracovné aj nákupné priestory

Spoločnosť Verbatim predstavila stropné osvetlenie s vysokou účinnosťou aj svetelným výkonom a takisto s nádhernou svetelnou distribúciou na použitie v priestoroch, ako sú kancelárie, konferenčné miestnosti, obchodné priestory, vstupné haly, chodby, hotely či reštaurácie.

Elegantné svietidlo s inovatívnym a jedinečným tvarom reflektora pripomínajúcim trúbku bolo navrhnuté nemeckým návrhárom osvetlenia Arnom Fiedlerom v spolupráci s tímom výskumu a vývoja spoločnosti Mitsubishi Chemical. Výsledkom je svietidlo s nízkym oslnením (UGR < 19)* podľa normy EN 12464-1, čo ho predurčuje na použitie v pracovnom a domácom prostredí. 

Presne zakrivená konštrukcia reflektora umožňuje nerušivý a takmer neviditeľný vzhľad na povrchu stropu, ale takisto minimalizuje optické straty, čo má za následok účinnosť až do 110 lm/W.

Stropné svietidlo je vybavené chladičom od Mitsubishi Chemical v tvare zvončeka, ktorý zaisťuje vynikajúce chladenie tým, že umožňuje rýchlejšie rozptýlenie tepla. Aj vďaka nemu má produkt dlhú životnosť 50 000 hodín a predĺženú záruku päť rokov.

„Nízke oslnenie a krásne rozloženie svetla vytvára vynikajúce svietidlo, ktoré pôsobí na strope diskrétne a vyžaruje jasné a príjemné svetlo,“ uviedol Christian Freese, produktový manažér LED svietidiel v spoločnosti Verbatim GmbH. „Špeciálna rúrkovitá konštrukcia poskytuje čisté, homogénne rozloženie svetla charakteristickej kvality a typu, ktorý býva zvyčajne spojený s vyššími a drahšími modelmi svetelných zdrojov. Jeho horizontálne osvetlenie vytvára nádherne čistú kruhovo ožarovanú plochu s homogénnym svetlom, zatiaľ čo vertikálne osvetlenie má nádherne jasné rozloženie v tvare lastúry bez sekundárneho lúča.“

Nové svietidlo produkuje svetelný výkon od 1 500 do 3 300 lm. Má tiež široký uhol lúča presahujúci 65 stupňov, ktorý je vhodný na všeobecné osvetlenie. Certifikácia IP40 znamená, že je chránené proti prenikaniu hmyzu alebo iných malých predmetov do puzdra svietidla a je celkom bez blikania.

Nové rúrkovité stropné osvetlenie patrí do portfólia svietidiel značky Verbatim, ktoré vyhovujú norme EN 12464-1 a sú charakteristické nízkym oslnením a absenciou blikania. Verbatim rozširuje svoj existujúci kancelársky sortiment, ktorý už zahŕňa mnoho prizmatických panelov a stropných svetiel.

Kľúčové vlastnosti:

  • Osvetlenie s nízkym oslnením UGR < 19
  • Homogénna distribúcia svetla
  • Vysoká účinnosť až 110 lm/W
  • Dlhá životnosť 50 000 hodín (L70)
  • Výkon od 1 500 do 3 300 lm
  • 3 000 K teplé biele svetlo / 4 000 K neutrálne biele svetlo
  • Bez blikania
  • Možnosť DALI k dispozícii
  • IP40
  • 5-ročná záruka

Poznámky: * UGR (jednotný stupeň oslnenia) udáva stupeň psychologického oslnenia osvetľovacieho zariadenia vo vnútornom priestore. Je súčasťou európskej normy EN 12464-1 na osvetlenie vo vnútorných pracovných priestoroch.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ARCHOS uvádza Vision 215, všestranný all-in-one PC určený na rodinné použitie

17.02.2018 16:28

Vďaka ultratenkému dizajnu s 21,5-palcovým tenkým Full HD displejom, je ARCHOS Vision 215 all-in-one skvelý počítač obsahujúci klávesnicu, myš, všetky rozhrania a  operačný systém Microsoft Windows 10 ...

Tlačové správy

ESET: Najrozšírenejšie Android ransomwary blokujú mobil vyskakovacím oknom alebo PINom

16.02.2018 14:04

Bezpečnostná spoločnosť ESET sa pri príležitosti tohto mesačného Mobile World kongresu v španielskej Barcelone pozrela na prípady Android ransomwaru, ktoré za posledný rok analyzovala. Z výskumu vyply ...

Tlačové správy

Canon vám k vybraným zrkadlovkám a kamerám pribalí darček v podobe profesionálneho príslušenstva.

16.02.2018 13:53

Spoločnosť Canon pripravila akciu pre koncových zákazníkov na podporu predaja vybranej fototechniky a videotechniky Canon. Princíp akcie Za nákup vybraného fotoaparátu alebo kamery Canon uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SUSE 2018

Najnovšie videá