Image
7.12.2017 0 Comments

Verbatim uvádza diskrétne stropné osvetlenie bez oslnenia pre obytné, pracovné aj nákupné priestory

Spoločnosť Verbatim predstavila stropné osvetlenie s vysokou účinnosťou aj svetelným výkonom a takisto s nádhernou svetelnou distribúciou na použitie v priestoroch, ako sú kancelárie, konferenčné miestnosti, obchodné priestory, vstupné haly, chodby, hotely či reštaurácie.

Elegantné svietidlo s inovatívnym a jedinečným tvarom reflektora pripomínajúcim trúbku bolo navrhnuté nemeckým návrhárom osvetlenia Arnom Fiedlerom v spolupráci s tímom výskumu a vývoja spoločnosti Mitsubishi Chemical. Výsledkom je svietidlo s nízkym oslnením (UGR < 19)* podľa normy EN 12464-1, čo ho predurčuje na použitie v pracovnom a domácom prostredí. 

Presne zakrivená konštrukcia reflektora umožňuje nerušivý a takmer neviditeľný vzhľad na povrchu stropu, ale takisto minimalizuje optické straty, čo má za následok účinnosť až do 110 lm/W.

Stropné svietidlo je vybavené chladičom od Mitsubishi Chemical v tvare zvončeka, ktorý zaisťuje vynikajúce chladenie tým, že umožňuje rýchlejšie rozptýlenie tepla. Aj vďaka nemu má produkt dlhú životnosť 50 000 hodín a predĺženú záruku päť rokov.

„Nízke oslnenie a krásne rozloženie svetla vytvára vynikajúce svietidlo, ktoré pôsobí na strope diskrétne a vyžaruje jasné a príjemné svetlo,“ uviedol Christian Freese, produktový manažér LED svietidiel v spoločnosti Verbatim GmbH. „Špeciálna rúrkovitá konštrukcia poskytuje čisté, homogénne rozloženie svetla charakteristickej kvality a typu, ktorý býva zvyčajne spojený s vyššími a drahšími modelmi svetelných zdrojov. Jeho horizontálne osvetlenie vytvára nádherne čistú kruhovo ožarovanú plochu s homogénnym svetlom, zatiaľ čo vertikálne osvetlenie má nádherne jasné rozloženie v tvare lastúry bez sekundárneho lúča.“

Nové svietidlo produkuje svetelný výkon od 1 500 do 3 300 lm. Má tiež široký uhol lúča presahujúci 65 stupňov, ktorý je vhodný na všeobecné osvetlenie. Certifikácia IP40 znamená, že je chránené proti prenikaniu hmyzu alebo iných malých predmetov do puzdra svietidla a je celkom bez blikania.

Nové rúrkovité stropné osvetlenie patrí do portfólia svietidiel značky Verbatim, ktoré vyhovujú norme EN 12464-1 a sú charakteristické nízkym oslnením a absenciou blikania. Verbatim rozširuje svoj existujúci kancelársky sortiment, ktorý už zahŕňa mnoho prizmatických panelov a stropných svetiel.

Kľúčové vlastnosti:

  • Osvetlenie s nízkym oslnením UGR < 19
  • Homogénna distribúcia svetla
  • Vysoká účinnosť až 110 lm/W
  • Dlhá životnosť 50 000 hodín (L70)
  • Výkon od 1 500 do 3 300 lm
  • 3 000 K teplé biele svetlo / 4 000 K neutrálne biele svetlo
  • Bez blikania
  • Možnosť DALI k dispozícii
  • IP40
  • 5-ročná záruka

Poznámky: * UGR (jednotný stupeň oslnenia) udáva stupeň psychologického oslnenia osvetľovacieho zariadenia vo vnútornom priestore. Je súčasťou európskej normy EN 12464-1 na osvetlenie vo vnútorných pracovných priestoroch.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Raši na bruselskej konferencii: Zaručíme dobré čerpanie eurofondov

24.05.2018 20:19

„Efektívne riadenie a dobré čerpanie eurofondov je ´zmysel života´ môjho úradu,“ vyhlásil podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši na dnešnej konferencii O správnom manažovaní ko ...

Tlačové správy

CZ: Game Ready ovládače pre uzavretú beta verziu hry The Crew 2

24.05.2018 16:30

Společnost NVIDIA dnes vydala nové Game Ready ovladače pro uzavřenou beta verzi hry The Crew 2 a State of Decay 2. Na získání prvního dojmu má uživatel jedinou šanci a nejinak je tomu u her. NVIDIA u ...

Tlačové správy

Švédsky výrobca mobilov Doro vstúpil na Slovensko a posilňuje distribúciu

24.05.2018 16:26

Švédska spoločnosť Doro, ktorá je svetovým lídrom telefónov pre seniorov, vstúpila začiatkom mája na slovenský trh. Seniori na Slovensku si tak môžu vybrať medzi troma druhmi mobilov – od jednoduchého ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_05

Najnovšie videá

ATOS_05_262


PC forum button