Image
25.5.2018 0 Comments

Veracomp Day 2018 zameraný na bezpečnosť a správu IT infraštruktúry

Ďalšie prezentované témy sa týkali prípadových štúdií z oblasti sieťových riešení, virtualizácie desktopov, kontejnerizácie, či zjednodušenia správy. Usporiadateľ, spoločnosť Veracomp Slovakia s.r.o. je distribútorom IT produktov s prívlastkom VAD, čiže distribútor s pridanou hodnotou. Podujatia, ktoré bolo rozdelené do neikoľkých sekcií sa zúčastnilo viac než 150 odborníkov a záujemcov o informačné technológie. 

Konferenciu zahájil Alois Andrýsek certifikovaný etický hacker a systémový inžinier Veracompu prednáškou s výstižným názvom Hrozby a trendy. A ako sa na hackera patrí, hneď na úvod nachytal väčšinu účastníkov. Vytvoril totiž falošnú sieť známeho globálneho reťazca rýchleho občerstvenia. Niektoré zariadenia, ktoré už k sieti tohoto reťazca už boli pripojené, vrátane môjho notebooku sa pripojili automaticky. Ďalší účastníci sa pripojili k voľnej sieti, bez toho, aby si uvedomili logiku veci, že v okolí minimálne kilometer od hotela Double Tree Hilton, kde sa podujatie konalo žiadna reštaurácia tejto značky nie je.

Vyhľadávate pripojenie k internetu všade, kde ste? Aké nástrahy na vás číhajú pri pripojení na otvorenú sieť ukazuje naše video

Jaroslav Remeň, IT Senior Architect, ReFoMa  prezentoval, ako zabezpečili IT infraštruktúru pre celoeurópsku sieť. Cieľom bolo ustálenie lokálnej platformy do jedného centrálneho bodu a zabezpečenie chráneného vzdialeného prístupu odkiaľkoľvek pre viac ako 200 užívateľov.

Pavol Závacký, Senior Software Engineer, WDS Solutions vo svojej prednáške ukázal výhody virtuálnych pracovných staníc (VDI) v cloude s využitím technológie a infraštruktúry Huawei. Výhodou VDI je jednoduchá centrálna správa a maximálna bezpečnosť, pretože na klientských počítačoch nie sú žiadne údaje.

Do servera je možné osadiť NVIDIA karty a poskytnúť klientom aj plnohodnotný grafický výkon, ktorí potrebujú konštruktéri, dizajnéri, či ľudia, ktorí pracujú s multimédiami. GPU virtualizácia umožňuje zdieľať výkon grafickej karty pre 4 – 32 klientov. Virtualizované desktopy sú vinikajúce riešenie pre školy a školiace pracoviská. Prekonfigurovanie učebne s 50 desktopmi trvá menej ako 5 minút

Keď už spomíname Huawei, Adam Postl, System Engineer, Veracomp ukázal ako je možné celú sieť spravovať z jedného miesta a rozširovať jej architektúru Plug-and-Play. Nezaleží na tom, či ide o drôtové alebo bezdrôtové pripojenie, softvérovo definovaná sieť na báze technológií Huawei si s tým hravo poradí.

Jan Pergler, Sales Engineer, CyberArk vysvetlil základné principy zneužitia privilegovaných účtov v rámci kybernetických útokov.

Jan Pergler, Sales Engineer, CyberArk

Privilegovaný účet je akýkoľvek účet, ktorý má vyššie oprávnenia než bežný používateľ a práva na takéto účty smeruje 90 % útokov. Veľa firiem má aplikácie, kde sa prostredníctvom starších protokolov prenášajú nazašifrované autentifikačné údaje čím sa útoky stávajú ešte ľahšie a pre hackerov efektívnejšie.

Preto niektoré firmy, napríklad Microsoft odporúča eskalovanie oprávnení, a rozdeliť oprávnenia do troch skupín od najmenšieho po najvyššie:

  • Pracovné stanice
  • Servery
  • Doménový radič

Viete čo sa stane, keď otvoríte email s vírusom? Za pár minút môžete prísť o vaše citlivé dáta. Vyhnete sa tomu, ak budete mať vašu sieť kvalitne zabezpečenú. Peter Kočík, Systems Engineer for CEE, Fortinet ukázal možností technológí od Fortinetu, ukázal ako jednotlivé technológie spolupracujú a chránia sieť pred malvérmi. Sergey Goncharov, Solution Architect, CEE, Red Hat sa venoval kontejnerovej platforme Red Hat OpenShift.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hackeri by mohli odstaviť satelity alebo ich premeniť na zbrane

17.02.2020 00:04

V januári sa spoločnosť SpaceX stala prevádzkovateľom najväčšej aktívnej satelitnej konštelácie na svete. Tá pozostáva z 242 satelitov obiehajúcich okolo planéty, v nasledujúcom desaťročí ich chce fir ...

Bezpečnosť 2

Počítač s Windows je vraj menej náchylný na infikovanie malvérom ako Mac

14.02.2020 00:20

Antivírusová spoločnosť Malwarebytes v týchto dňoch zverejnila rozsiahlu správu o výskyte rôznych typov škodlivého softvéru v rôznych operačných systémoch. Najzaujímavejšie zistenie je to, že počítače ...

Bezpečnosť

Microsoft poslal Windows 7 na večnosť, urobte to aj vy

12.02.2020 14:28

Chcete chrániť svoj počítač pred novými hrozbami či malvérom? Rozlúčte sa s vaším milovaným operačným systémom Windows 7 a prejdite na niektorú z jeho novších alternatív. Vaše zariadenie sa vám poďaku ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá