Image
26.4.2018 0 Comments

Veľký brat bude mať radosť. Bill Gates a ďalší investori chcú umožniť živé sledovanie Zeme z vesmíru

Startup s názvom EarthNow, do ktorého okrem Billa Gatesa investovali aj Greg Wyler a spoločnosti ako Airbus a SoftBank Group, oznámil, že má v pláne spustiť „veľkú konšteláciu pokročilých satelitov“, ktoré budú poskytovať živý videostream celého povrchu našej planéty. Obraz bude dostupný v reálnom čase približne s jednosekundovou latenciou „takmer kdekoľvek na Zemi“.

Satelitné snímky umožnia sledovať rozsiahlu škálu diania od nezákonného rybolovu až po lesné požiare a hurikány. Podľa webu LiveScience však môže byť pod dohľadom dokonca aj váš dom.

Kamery budú umiestnené na satelitoch pôvodne vyvinutých pre satelitnú internetovú spoločnosť Grega Wylera OneWeb a hromadne vyrobených spoločnosťou Airbus.

„EarthNow je ambiciózny a bezprecedentný projekt, ale náš cieľ je jednoduchý: chceme vás vizuálne spojiť so Zemou v reálnom čase,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti EarthNow Russell Hannigan. Ten sa takisto vyjadril, že živý videostream a produkty „inteligentného videnia“ chce spoločnosť v budúcnosti predávať „vládnym a podnikovým zákazníkom“.

Startup dúfa, že po čase vzniknú aplikácie typu „live Earth video“ pre smartfóny a tablety. „Sme nadšení z perspektívy, že budeme môcť poskytnúť každému úžasne krásny pohľad v reálnom čase na náš svet z vesmíru. S EarthNow sa všetci staneme virtuálnymi astronautmi,“ dodal Hannigan.

Myšlienku pozorovania Zeme z vesmíru však neprijali s nadšením všade na svete. Napríklad ruský telekomunikačný regulátor Roskomnadzor už tento rok odmietol vysielanie signálov OneWeb nad touto krajinou.

Zdroj: newsweek.comlivescience.com.

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Západoslovenská distribučná modernizovala v projekte ACON jedno z najporuchovejších vedení

12.11.2019 21:43

Spoločnosť Západoslovenská distribučná (ZSD) v rámci medzinárodného projektu ACON Smart Grids investovala vyše 840 000 EUR do modernizácie jedného z najporuchovejších  vedení, ktoré zabezpečovalo dist ...

Technológie

Video: inžinieri vypustili roboty Mini Cheetah pohrať sa vonku

12.11.2019 07:50

Ak sa vás v minulosti pri pohľade na robotického psa MIT nazývaného Mini Cheetah zmocňoval strach, nové zábery z ich posledného výletu môžu vaše obavy zmierniť. Tím inžinierov totiž vypustil svoje rob ...

Technológie

Elon Musk: Na vybudovanie prvého mesta na Marse budeme potrebovať 1000 rakiet a 20 rokov

12.11.2019 08:00

CEO spoločnosti SpaceX sa nedávno rozhovoril o časovom harmonograme a požiadavkách na nosné rakety Starship, ktoré sú potrebné nielen na to, aby sa ľudia dostali na Mars, ale aby tam aj vytvorili udr ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá