Veľký brat bude mať radosť. Bill Gates a ďalší investori chcú umožniť živé sledovanie Zeme z vesmíru

Technológie
0

Startup s názvom EarthNow, do ktorého okrem Billa Gatesa investovali aj Greg Wyler a spoločnosti ako Airbus a SoftBank Group, oznámil, že má v pláne spustiť „veľkú konšteláciu pokročilých satelitov“, ktoré budú poskytovať živý videostream celého povrchu našej planéty. Obraz bude dostupný v reálnom čase približne s jednosekundovou latenciou „takmer kdekoľvek na Zemi“.

Satelitné snímky umožnia sledovať rozsiahlu škálu diania od nezákonného rybolovu až po lesné požiare a hurikány. Podľa webu LiveScience však môže byť pod dohľadom dokonca aj váš dom.

Kamery budú umiestnené na satelitoch pôvodne vyvinutých pre satelitnú internetovú spoločnosť Grega Wylera OneWeb a hromadne vyrobených spoločnosťou Airbus.

„EarthNow je ambiciózny a bezprecedentný projekt, ale náš cieľ je jednoduchý: chceme vás vizuálne spojiť so Zemou v reálnom čase,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti EarthNow Russell Hannigan. Ten sa takisto vyjadril, že živý videostream a produkty „inteligentného videnia“ chce spoločnosť v budúcnosti predávať „vládnym a podnikovým zákazníkom“.

Startup dúfa, že po čase vzniknú aplikácie typu „live Earth video“ pre smartfóny a tablety. „Sme nadšení z perspektívy, že budeme môcť poskytnúť každému úžasne krásny pohľad v reálnom čase na náš svet z vesmíru. S EarthNow sa všetci staneme virtuálnymi astronautmi,“ dodal Hannigan.

Myšlienku pozorovania Zeme z vesmíru však neprijali s nadšením všade na svete. Napríklad ruský telekomunikačný regulátor Roskomnadzor už tento rok odmietol vysielanie signálov OneWeb nad touto krajinou.

Zdroj: newsweek.comlivescience.com.

 

Redakcia

Všetky autorove články
video kamera vesmir Space start-up smartfon tablet

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať