Image
21.12.2017 1 Comments

Veľké zmeny na internete prídu 15. februára. Chrome začne blokovať problémovú reklamu

V júni Google oznámil,  že od začiatku roka 2018 prehliadač Chrome prestane zobrazovať reklamy na webových stránkach s nekompatibilnými reklamami. Teraz spoločnosť spresnila termín: Chrome začne reklamy blokovať 15. februára 2018.

Zdá sa, že táto funkcia nie je viazaná na konkrétnu verziu prehliadača. Verzia Chrome 64 je v súčasnosti naplánovaná na 23. januára a Chrome 65 má byť uvedený 6. marca, čo naznačuje, že Google bude vzdialene zapínať blokovanie reklám prehliadača a pravdepodobne postupne pre vybraných používateľov.

Spoločnosť sa tento rok pridala do Koalície pre lepšie reklamy (Coalition for Better Ads), ktorá ponúka isté pravidlá na zlepšenie reklám – zakázané sú reklamné inzeráty na celú stránku, neočakávane prehrávané (vyskakovacie) alebo blikajúce reklamy. Blokovanie sa má týkať aj reklamy vystavenej prostredníctvom vlastnej inzertnej siete Googlu.

Spoločnosť oznámila aj to, že blokovaním budú ovplyvnené stránky, kde sú otravné reklamy vystavené viac ako 30 dní. Nástroj Ad Experience Report poskytne screenshoty a videá s nevyhovujúcimi reklamami a pomôže webovým lokalitám nájsť a opraviť problémy.

Stratégia Googlu je jednoduchá: používajte Chrome, aby ste znížili výnosy z reklám webovým stránkam zobrazujúcim reklamy s nízkou kvalitou a nezodpovedajúce uvedeným normám.

Samozrejme, na to, aby sa stránka považovala za nevyhovujúcu, nebude stačiť jedna reklama, ktorá porušuje tento štandard. Chrome sa bude pridŕžať prahových hodnôt stanovených koalíciou, ktoré určujú frekvenciu zobrazovania reklám, ktoré nie sú v súlade s normami.

Blokovač reklám zabudovaný do Chrome pravdepodobne prekazí fungovanie blokátorov reklám iných výrobcov. Google sa totiž v minulosti vyjadril v tom zmysle, že blokátory inzercie, ktoré nerobia rozdiel medzi jednotlivými druhmi reklám, škodia vydavateľom ponúkajúcim bezplatný obsah a ohrozujú „udržateľnosť webového ekosystému“.

Zdroj: venturebeat.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Google chce urobiť e-mail interaktívnejším. Bude obsahovať online widgety

16.02.2018 00:15

Google vo vývojárskej verzii Gmailu prináša podporu formátu AMP (Accelerated Mobile Pages) do e-mailu. Funkcia nazvaná AMP for Email umožní vývojárom urobiť e-maily „interaktívnejšími a zaujímavejším ...

Internet 3

Deepfake: pornoherečkou proti svojej vôli. Pornhub, Reddit Twitter už takéto videá zakázali.

13.02.2018 00:25

Spracovanie dát neurónovými sieťami možno užitočne využiť mnohými spôsobmi, no existuje aj problematická aplikácia. V poslednom čase čoraz väčší záujem pútajú na internete tzv. deepfakes. Ide o použit ...

Internet

Denne sa vo svete odošle 205 miliónov mailov, väčšina ostane neotvorená

07.02.2018 00:05

Globálne sú momentálne aktívne viac ako 2 miliardy mobilných zariadení. Takmer každý tretí zástupca miléniovej generácie kontroluje obrazovku svojho mobilu aspoň raz za päť minút, a to bez toho, aby d ...

1 Comments

  1. Blokovač blokovača reakcia na: Veľké zmeny na internete prídu 15. februára. Chrome začne blokovať problémovú reklamu
    28.12.2017 20:12
    Blokovač reklám bude blokovať blokátorov reklám iných výrobcov :)
    Reagovať

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá